Z hlediska vývoje původně kódy nesly jen jednu informaci, většinou číslo. V posledních letech ale kódy nesou více informací a pomáhají přenést data z databází do provozu průmyslu, skladů a evidence.
Z hlediska vývoje původně kódy nesly jen jednu informaci, většinou číslo. V posledních letech ale kódy nesou více informací a pomáhají přenést data z databází do provozu průmyslu, skladů a evidence.
Elektromagnetické spektrum (někdy zvané Maxwellova duha) zahrnuje elektromagnetické záření všech možných vlnových délek. Elektromagnetické záření o vlnové délce lambda, (ve vakuu) má frekvenci f a jemu připisovaný foton má energii E.
Čárový kód slouží pro automatickou identifikační technologii dovolující rychle sesbírat data s velmi vysokou přesností a téměř bez chyb (chyby se můžou vyskytnout u kódů bez kontrolního čísla a dále nepřečtením kódu na špatně kontrastním podkladě).
Jednoduše jde o uchování dat a dokumentů v podobě elektronického záznamu, kdy je generován většinou textový dokument, obsahující záznam o přihlášení do systému, provedené změny a následný provoz zařízení.
V neposlední řadě je důležité vědět, na jaký průměr dutinky bude navinuta páska, standardně jsou dutinky papírové nebo volitelně plastové. (papírové jsou nejběžnější).
Tradice systému GS1/EAN·UCC má v České republice počátky v roce 1983, ale ke skutečně plošnému využívání došlo až po roce 1989.
Laser je zkratka pro Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation. Světelné vlny jsou totiž zesilovány v procesu stimulace atomů nebo molekul, které mají přebytečnou energii, kterou mohou vyslat v podobě fotonů stejné frekvence a fáze jako má světelná vlna.
Kvalita inkoustu pro tiskárny ALE musí být na nejvyšší úrovni. Jde o technologii s velmi malými tryskami, které vypadají jako mikropumpy.
Systém vektorového vychylování paprsku byl poprvé použit u Nd:YAG laseru v roce 1969. Pro CO2 lasery se představil uvedený systém na začátku 80. let.
Přehled druhů lineárních čárových kódů, u kterých není nutné, aby byla linie snímání zcela kolmá k čarám kódu.
Solid State Master Oscillator Power Amplifier Design (zkráceně MOPA laser nebo S-MOPA). Nelze opomenout ani specifické místo ve vývoji laserů této třídy na bázi Nd:YAG, Nd:YVO4 nebo Yb:YAG.
Samozřejmě existuje mnoho kritérií pro dělení laserů, my jsme si zvolily pouze základní přehled laserů a dělení dle globálního použití a výroby.
Jedná se především o výkon laseru, rychlost skenovacích zrcátek, frekvence pulsů, nezaostřený spot paprsku , opakování značení a vyplnění tvarů křivek.
Hlavním a klíčovým faktorem laseru na působení materiálu je výkon a časové trvání laserového paprsku.
Až 25.000 děr za sekundu. Perforování obalové plastové fólie se provádí z důvodu jednoduchého oddělování pro snadné otevření obalu v definované poloze. K perforaci se používá CO2 laser s vysokou frekvencí spínání a s velmi stabilním výkonem.
Použití pigmentů zabezpečí kontrastní značení a v některých případech způsobuje také zvýšení rychlosti značení. Je několik způsobů jak docílit laserem viditelného značení.
Nechceme hluboce zasahovat do kvantové fyziky, ale pouze nastínit několik zajímavých vlastností principu laseru. Základní vlastností elektromagnetického vlnění, základu světla, je, že s rostoucí energií vyzářených fotonů se bude zkracovat vlnová délka.
První představení tohoto principu laseru bylo v roce 1980. Myšlenkou bylo provedení programovacího a flexibilního laserového systému, zvyšující možnosti značení a instalační aplikace.
Přes svou zdánlivou jednoduchost tisku tato technologie není zcela jednoduchá, jako by se na první pohled zdálo.
CIJ metoda tisku (cij continuous inkje) byla komerčně použita již na začátku 70. let a je zřejmě nejvíce rozšířenou technologií používanou v dnešních zařízeních.
První představení maskového laseru bylo začátkem 70. let s velikostí značící plochy 25x28 mm. Paprsek laseru osvětluje kovovou masku, na které je požadovaný kód nebo obrázek, který se má značit na předmět.
Říká se jim DPSS lasery, tedy Diodově buzený pevnolátkový laser z anglického Diode Pump Solid State laser. Virtuálně jsou to jakékoliv opticky pumpované lasery, ať již diodami nebo lampou (výbojkou), která se používá jen málo.
Cold marking UV laserem - E-SolarMark DL family zahrnuje také lasery v UV spektru, pod označením e-SolarMark DL-V. Kratší vlnová délka dovoluje více čisté značení a to hlavně díky photo-thermal a photo-chemical procesu probíhajícím při značení.
Zelené světlo vzniká jako sekundární, druhá harmonická pro lasery na vlnové délce 1064 nm. Zde je popsán princip diodami pumpovaného dvojfrekvenčního Nd:YAG a Nd:YVO4 laseru ve viditelném zeleném spektru 532 nm.
Termotransferová technologie byla vyvinuta před více než 40 lety v Japonsku na tisk původního japonského písma kandži. Nejdříve přišla potřeba psacích strojů a faxových zařízení.
Historie Fiber Glass laseru (laser s optickými vlákny) sahá k samému počátku vývoje laseru v roce 1963 a k osobě Eliase Snitzera, kdy poprvé popsal technologii cladding pumped laserů.
Výhody v přímém značení plastových materiálů lasery zahrnují velmi vysokou kvalitu značení, díky velmi malé stopě laserového paprsku, bez kontrastu nebo i za použití speciálních pigmentů a taky rychlost značení s vektorovými lasery umístěnými přímo ve výrobních linkách.
RFID technologie je založena na bezdrátovém přenosu dat z čipu, který nese informace.
Laserové svařování plastů se v posledním desetiletí stalo pokrokovou a důležitou průmyslově používanou technologií.
Každá aplikace laseru je unikátní a neexistuje stejné řešení už z principu nastavení laseru a kvality paprsku.
Leonardo technology konvertuje termotransferové pásky na vlastním zařízení z Jumbo návinu 50 km na malé náviny pro tiskárny.
Tisková hlava je považována za spotřební materiál. Její životnost je dána kvalitou použitých termotransferových pásek, čistotou a tedy starostlivostí o tiskovou hlavu.
Výkon laseru je množství energie vyzářené za určitý čas. Jednou z největších účinností disponují vláknové lasery
Žíhání je druh tepelného zpracování kovů prováděné za účelem zlepšení některých vlastností, jako je povrchová tvrdost a odstranění účinků některých operací (kalení, tváření).