Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.
Nové řešení pro stísněné prostory: Modulární systémy CO2 značících laserů SOLARIS od Leonardo technology

V současnosti, kdy mluvíme především o úsporách a efektivitě v průmyslové výrobě, stávají se CO2 lasery nezbytným nástrojem pro identifikaci, značení a datování. Nicméně jejich začlenění do výrobních linek může představovat výzvy. Leonardo technology přináší inovativní řešení pro instalace do omezených prostorů výrobních linek nebo stáčecích automatů pomocí laserů s upraveným vedením paprsku do skenovací hlavy.

Vláknové lasery a zásadní česká stopa ve vývoji optického vlákna. Historii vláknových laserů psali i Češi.

Telekomunikační optická vlákna získala Nobelovu cenu až v roce 2009, tedy 43 let od publikace, kterou vydal Charles Kuen Kao a George Alfred Hockham. Článek, který uvedli v roce 1966 a který bezesporu změnil svět. Bez optického vlákna by nebyl Internet ani telekomunikační služby jak je známe dnes. Bez čecha Ericha Spitze by nebyla Nobelova cena za optické vlákna.

CO2 laser a jeho princip? Proč CO2 laser neznačí do kovu?

Krátce po objevení pevnolátkového laseru Thedorem Maimanem, byl objeven CO2 laser. Je to jeden z nejstarších plynových laserů (v roce 1964 ho vynalezl C. Kumar N. Patel v Bellových laboratořích) a stále je jedním z nejpoužívanějších. V průmyslu Coding & Marking je používaný na značení převážně PET lahví nebo lakovaných papírových krabiček.