Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech a internetových portálech. Navíc máme svůj vlastní odborný časopis.

Ukázky značení na různé druhy materiálů s inkjet tiskárnami Leibinger

Inkjet tiskárny Leibinger vynikají svou vysokou kvalitou, se kterou jde ruku v ruce také obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet průmyslových aplikací. Níže Vám přinášíme ukázky značení na různé druhy materiálů.

Zaměřili jsme se především na:

Tak co, stále jsem Vás nepřesvědčil, že inkjet Leibinger je tím nelepším pro vaše značení? Tak mi zavolejte nebo vyplňte formulář níže, a já Vám půjčím inkjet tiskárnu do výroby, kde se přesvědčíte sami!

Chci si půjčit inkjet tiskárnu Leibinger k vyzkoušení ve vlastní výrobě

Vyplňte níže uvedený formulář, budeme Vás obratem kontaktovat.

Veškeré zpracování osobních údajů provádíme v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a poučení subjektů údajů (dále jen „GDPR“).

Značení kovových plechovek

Kovové plechovky se hojně používají pro nápoje a trvanlivé potraviny. Plnicí a konzervárenské výrobní linky pracují při vysokých rychlostech. Tiskárny CIJ se používají s adhezním inkoustem k nanášení dat výroby, dat spotřeby a informací o sledovatelnosti na materiály, jako je hliník a cín, často v prostředí s vysokou vlhkostí. Mohou být zapotřebí specializované inkousty, které jsou odolné vůči sterilizačnímu procesu.

Značení víček a uzávěrů

Někdy je třeba tisknout na víčko nebo uzávěr místo na samotný obal. Povrch, který je třeba kódovat nebo označit, se liší podle odvětví a používají se různé materiály, které udržují vzduchotěsný obsah. U PET lahví může být použit pružný pevný materiál (PE/PP), u skleněných lahví se obvykle používají hliníková šroubovací víčka, u šroubovacích sklenic se používá ocelový plech, zatímco u krabiček od jogurtů mohou být použita víčka z hliníku a laminované fólie.

Značení kartonových obalů

Výrobky všeho druhu jsou baleny do lepenky a kartonu. Jedná se o velmi univerzální materiál, který se používá jako primární obal pro výrobky od potravin až po dětské hračky a jako sekundární obal pro mnoho dalších, například pro farmaceutické výrobky a výrobky osobní hygieny. Kódy musí být vytištěny čitelně a trvanlivě, protože trvanlivost výrobku může být dlouhá a může být skladován za mnoha různých podmínek.

Značení vajec a krabiček od vajec

V mnoha zemích světa je kódování vajec nařízeno zákonem. Označování vajec má však i další důvody, zejména poskytuje záruku kvality, odlišuje značky výrobců a napomáhá sledovatelnosti. Výroba vajec je však specializovaná činnost a tiskárny na vejce musí být navrženy tak, aby tiskly čitelně a přesně ve vysoce náročném prostředí.

Značení rostlinných pasů EU

Podle nařízení EU musí výrobci rostlin tisknout na každý výrobek "rostlinný pas". Pas, který obsahuje botanický název, zemi původu a kódy sledovatelnosti, musí být zřetelně vytištěn na nejmenší obchodní jednotce, např. na jednotlivých květináčích a nádobách. Nová nařízení vstoupila v platnost v roce 2019 a jejich cílem je zlepšit kontrolu potenciálních škůdců a chorob spojených s "rostlinami určenými k výsadbě" v oběhu na území EU.

Značení vytlačovaných dílů (dráty, kabely, vodiče, trubky a potrubí)

Rychlost je v kabelovém průmyslu určující. Vzhledem k tomu, že rychlost linky je často zpomalována procesem kódování, musí tiskárny nejen poskytovat vysokou čitelnost, ale musí tak činit velmi vysokou rychlostí. Pro kódování trubek a značení kabelů je důležitá možnost tisku s malou výškou písma (mikrotisky) a také široký výběr rychleschnoucích inkoustů pro různá barevná pozadí a různé materiály, jako je PE a PVC. Musí se také používat inkousty odolné proti přenosu, aby se zabránilo otiskům nebo "duchům tisku" po navinutí kabelu, a výrobci kabelů mohou také potřebovat, aby kódovací zařízení automaticky tisklo označení metrů nebo patek.

Značení respirátorů a ochranných masek

S rostoucí poptávkou po osobních ochranných prostředcích (OOP) roste potřeba tisknout informace přímo na každý kus. Tisk na ochranné obličejové masky pomáhá výrobcům dosáhnout sledovatelnosti a dodržovat předpisy platné v jednotlivých zemích. Kromě toho lze tisknout loga, ať už jako značku kvality výrobce, nebo jako značku propagačních předmětů.

Značení obalových fólií

Výrobci potravin si oblíbili flexibilitu obalových fólií. Jedná se o lehký materiál, který lze použít k balení různých výrobků, přičemž minimalizuje náklady na přepravu a zajišťuje jejich dobrý vzhled na regále. Výrobcům potravin také umožňuje snadno měnit velikost porcí výrobků, jako jsou chipsy a cukrovinky. Tisk přímo na polyethylen o nízké hustotě (LDPE) a pružné metalizované fólie používané pro průtokové balení však není vždy snadný.

Značení skleněných lahví a nádob

Skleněné láhve a nádoby jsou oblíbenou variantou balení, protože pomáhají odlišit výrobky, lze je opakovaně použít nebo recyklovat a jsou ideální pro potraviny a nápoje, které vyžadují silnou ochrannou bariéru. Sklo se také hojně používá ve stavebnictví, automobilovém průmyslu a mnoha dalších odvětvích. Sklo je často třeba označit datem spotřeby, číslem šarže, označením CE, 2D kódy a čárovými kódy a logem společnosti.

Značení kovových dílů

Kovové díly a součásti strojů je třeba přímo kódovat, aby byla zajištěna vnitřní a vnější sledovatelnost. Vzhledem k tomu, že kovové díly se liší velikostí a tvarem, musí být řešení kódování a značení dostatečně flexibilní, aby zajistilo čitelnost všech položek, často při velmi malých velikostech písma. Typickým požadavkem pro tisk na kovové desky nebo značení kovových dílů je také vysoká rychlost výroby, přičemž použité barvy musí často odolávat chemickým procesům.

Značení PET lahví

Navzdory obavám o životní prostředí jsou PET lahve stále oblíbené, protože jsou pevné, průhledné a lehké. Kromě kódování nealkoholických nápojů a nápojů se potisk PET lahví používá také na drogistické zboží. Aplikace tisku na plastové láhve zahrnují tisk čísel šarží, EAN kódů, GS1 data matrix kódů, čárových kódů, log a textů a 2D kódů.

Značení plastových a pryžových dílů

Plastové a pryžové díly se liší složením, barvou a pružností. Zahrnují řadu substrátů včetně polypropylenu, polyuretanů, akrylonitrilbutadienstyrenu a někdy obsahují kluzná změkčovadla a další náročné komponenty. Kódovací a označovací systémy musí být dostatečně výkonné a flexibilní, aby si poradily s různými materiály, a přitom stále zajišťovaly vysokou rychlost výroby a čitelnost.

Značení pevných plastových nádob

Polyethylen (PE) a vysokohustotní polyethylen (HDPE) patří mezi nejběžnější plasty používané pro tuhé obaly. Vzhledem k relativně nízké povrchové energii může být tisk na plastové obaly náročný. Při výběru správného řešení značení je třeba vzít v úvahu také případné uvolňovače formy.

Značení smršťovacích a plastových fólií

Smršťovací fólie umožňuje zákazníkovi dobře vidět výrobek a zároveň jej chrání před okolním vzduchem. Není divu, že je to oblíbený obalový materiál, ale potisk přímo na takový nenasákavý a nepravidelný povrch představuje obtíže.

Značení Tetra Pak® a nápojových kartonů

Nápojové kartony, jako je Tetra Pak®, jsou v nápojovém průmyslu velmi oblíbené díky své nízké hmotnosti a flexibilitě. Obvykle jsou složeny z kartonu a plastu a jsou plněny extrémně vysokou rychlostí - což znamená, že tisk informací, jako je datum spotřeby nebo informace o sledovatelnosti, musí být rovněž proveden přesně a rychle.