Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

O Leonardo technology

Již od roku 2002 nabízíme služby a zařízení v oblasti automatizace průmyslového značení na českém a slovenském trhu.

Solaris Laser S.A.

ul. Farbiarska 39
02-862 Warszawa, Poland    
www.solarislaser.com.pl

Laser Solaris je předním světovým výrobcem průmyslových vláknových laserů a systémů pro laserové kódování, značení a gravírování pomocí CO2 laserů. Specializuje se na vývoj laserových systémů pro statické a dynamické značení produktů za pohybu. Solaris Laser vyrábí a vyvíjí laserové systémy od roku 1991. Po celou dobu společnost vede správným směrem Dr. Lech Boruc, který získal svůj doktorát za laserovou technologii v roce 1976. Od té doby působil na univerzitě, kde přednášel o laserové technologii. Obklopen schopným týmem lidí se rozhodl v roce 1991 založit společnost Solaris Laser. Potvrzení jejich vývojových schopností bylo představení laseru pro značení za pohybu, tedy značení produktů na dopravníku, na výstavě v Německu, kdy jen dvě společnosti na světě dosáhly stejného úspěchu. Od té doby lasery Solaris dokázaly značit produkty, jako jsou korunkové uzávěry lahví čísly z databáze v taktu 5.000 ks/min, což je 83ks za sekundu. Solaris Laser je vždy na vrcholu vývoje a je lídr pro značení za pohybu.

Korporátní video z výroby laserů Solaris

Historie společnosti

2015 - Představen Enhanced Fiber laser - EFLS laserový systém. Vlastní výroba zeleného laseru Solaris, kompletně s vlastním zdrojem.

2014 - Stěhování do nové budovy Solaris v průmyslové oblasti blízko letiště Warszawa. Celková zastavěná plocha je 3050 m2, kde je soustředěn vlastní vývoj, výroba, aplikace a testování laserů.
Nové vláknové lasery FLS s atraktivní cenou. Kompletní předělání software a hardware pro nové řídící jednotky CU2+ k laserům Solaris společně s PC software SolPad.

2013 - Velmi levný laser eMark ECO 10 W, který disponuje mnoha funkcemi laserů vyšší třídy, ale přesto se podařilo vytvořit model s velmi atraktivní cenou.

2009 - Zelený laser DLG ve výkonu 10 W pro speciální aplikace a těžce značitelné produkty, taky pro značení zlata a silikonu.  Nové možnosti na vlnové délce 532 nm.

2008 - Získání certifikátu ISO 9000:2000, kterým Solaris splňuje veškeré podmínky jak precizní výroby, vývoje, tak i kvality pro dodavatele.
Představena ekonomická verze CO2 laseru e-Mark 10 W za velmi příznivou cenu, porovnatelnou s ink jet technologií. Použito několik pokrokových technologií v konstrukci ekonomického laseru, jako jsou možnosti připojení a komunikace.
Na konci roku implementace WiFi připojení do ekonomického laseru Solaris e-Mark 10 W a zprovoznění komunikace s iPhone telefonem. Umožňuje tak jednoduché, levné a dostupné ovládání laseru z telefonu, který je u každého v kapse.

2007 - Získání ocenění „Best new product“ pro vláknový Solaris laser FL, jako nejlepší exponát na výstavě Auspack Australie, Melbourne, která se konala od 1. do 4. května 2007. Zde vystavoval Solaris Laser na stánku svého distributora Matthews Australasia.
Představen způsob značení kartónu laserem na výstavě Photonics Mnichov. Karton je pokryt speciálním pigmentem a značení je velmi rychlé i s čitelností čárového kódu. Představení vláknového laseru o výkonu 30W pod označením e-SolarMark FL3.

2005 - Produkce fiber laser systému, překládané jako vláknový laser Solaris FL2 s možností značení za pohybu, vhodného na značení plastů, kovu, fóliového materiálu. Produkce jak kontinuálního, tak i pulsního vláknového laseru.

2003 - Zahájen vývoj laserového systému s dotykovým LCD displejem e-Solar Mark, který byl předběžně představen na výstavě o laserové technice Photonics v Mnichově.

2003 - Rozšíření distributorů do celého světa, Francie, Benelux, Anglie, Německo, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Slovinsko, Israel, USA, Kanada a další.

2002 - Do konce roku provedeno na 550 instalací laserových systémů po celém světě.
Založeno zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku na poli servisní a obchodní činnosti pro systémy Solaris. Převzetí dohledu nad již instalovanými prvními systémy.

2001 - Systém e-Solar Mark se standardním připojením na LAN Ethernet.

2001 - Provedena instalace nejrychlejší značení vektorovým laserovým systémem na etiketovacím stroji Krones Multimatic v největší německé pivovarní společnosti Wersteiner, se značením na až 72.000 lahví za hodinu v plnícím karuselu s rychlostí 300 m/min a pokoření konkurence velmi hluboko.

1998 - Vytvoření mezinárodní vývojové skupiny na tvorbu nových laserových systémů a celkově změnu pohledu na laserové systémy pro průmyslové použití v balícím a etiketovacím průmyslu.

1996 - Společnost Solaris Laser S.A. byla zvolena členem Laser Institute v Americe.

1991 - Založena velice úspěšná spolupráce s největším US výrobcem laserových systémů, Control Laser Corp. – dodavatel OEM CO2 laserových systémů pro Control Laser pod obchodní značkou STYLUS.

1991 - Založení nynější společnosti se současným zaměřením pouze na laserovou technologii, jak CO2 laserů, tak i YAG laserů.