Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

O Leonardo technology

Již od roku 2002 nabízíme služby a zařízení v oblasti automatizace průmyslového značení na českém a slovenském trhu.

Leonardo Start-up a následný projekt Spotřební materiály

Leonardo technology investuje do společnosti významnou částku ze svého zisku každý rok. Před léty se Luboš Glier a Marek Haumer rozhodli, že jsou sami sobě správnými investory a rozhodli se investovat do vlastního Start-up projektu pracovně nazvaného Spotřební materiál.

A tak se tito investoři stali sami sobě Business Angels a udělili Wild card projektu Leonardo technology - Spotřební materiály, který nyní běží již od listopadu 2011.
Vlastní nápad sám o sobě ještě nemá žádnou hodnotu, ale hodnotu získává kvalitní realizací. Celý projekt je veden pod hlavičkou společnosti Leonardo technology, pouze uvnitř firmy se založila nová divize pod vedením Ing. Pavla Dobrovolného. Propojení divize Značící technologie společně s divizí Spotřební materiály logicky vede k vlastní podpoře a stáváme se sami sobě dodavatelem spotřebních materiálů. Tím nejsme závislí na externích dodavatelích, jejich termínech, kvalitě práce, ale vše je řešeno pod jednou střechou, na jednom místě, ve společnosti Leonardo technology, pod stálým dohledem. Umístěním divize na jedno místo se velmi snižují náklady na tento projekt Spotřební materiály, protože veškerý proces obchodu, výroby, servisu, fakturace, expedice je jednotný a již odladěný v divizi Značící technologie, tím logicky budou i nižší náklady. Z nižších nákladů vyplývá i nižší cena spotřebního materiálu a tedy i vyšší konkurenceschopnost na trhu se spotřebním materiálem.
Podnikatelské riziko je minimalizováno, protože tento projekt v Leonardu sám sebe podporuje a živí, tedy čím více se prodá zařízení na divizi Značící technologie, logicky tím větší je i výroba Spotřebních materiálů. A tak se předpokládá, že divize Spotřebních materiálů bude meziročně růst stejně jako divize Značící technologie plus dodávky i pro systémy nedodané společností Leonardo technology, tedy dodávky spotřebního materiálu do konkurenčních systémů. Odhadovaný meziroční růst bude v rozmezí 15-20%, který je již deklarovaný na základě víceroční tzv. beta verzi projektu, kdy jsme měli mnohem menší výrobu spotřebního materiálu. S lepším technologickým vybavením jsme schopni zabezpečit více jak dvojnásobnou produkci.
Ukazuje se správný směr divize a zvýšuje se podpora spotřebních materiálů a tento trend sledujeme i nákupem nové výrobní technologie za podpory Evropské Unie v roce 2014. Nákup se týká řezačky termotransferových pásek a vysekávačky etiket. Navýšení kapacity výroby termotransferových pásek a etiket přichází logicky vzápětí.
Projekt: RV03/2780 Pořízení nových strojů pro rozvoj výroby ve společnosti Leonardo technology s.r.o. Doba realizace: 10/2014 Výše přiznané dotace EU (50% z celkových způsobilých): 1.900.000,- Kč.

mpo ministerstvo

Evropsky fond pro regionalni rozvoj