Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

JetSet - Digitální inkjet tiskárna s vysokým rozlišením

JetSet DOD inkjet tiskárna s vysokým rozlišením tisku je vhodná pro potisk všech porézních materiálů v průmyslu v „Thermoforming“ balících strojích.

Thermoforming je proces, kdy je plastová folie v jednom hladkém návinu na roli vsunuta pod nahřáté formovací raznice, které z folie vytvoří vaničky. Používá se hlavně u vysoké produkce balení zdravotních materiálů, potravin, setů dílů apod. Uzavření jednotlivých vaniček se provádí papírem, jako je zdravotnický papír nebo Tyvek folií. Na uvedený uzavírací papír je potřeba tisknout požadované údaje, a právě k tomu je určena tiskárna JetSet.

jetset instalace 0

Plynulý chod tiskárny JetSet bez častých zásahů obsluhy zajišťuje centrální inkoustový systém a snadná výměna tiskové náplně v průběhu tisku. Po celou dobu provozu tiskárny je prováděno on-line monitorování nízkého stavu tiskové náplně. Centrální ovládací systém řídí 8 tiskových hlav, každá s velikostí tisku 52 mm s flexibilním softwarovým řešením, což zajišťuje vysokou spolehlivost a ekonomický provoz.
Vlastní řídící elektronika je konstruovaná na základě Leonardo technology zkušeností. Vlastní ovládání tiskárny je prováděno přes dotykový displej, jako znáte na tabletu. Na jednom místě tak máte kompletní informace o celém tiskovém systému jako je on-line monitoring, aktuální cena tisku, počet výtisků apod. Tím, že Leonardo technology je výrobcem celé tiskárny, má pod kontrolou veškeré části, jak elektronické, inkoustové, softwarové, tak i mechanické. Dokáže garantovat jejich kvalitu, z čehož plyne i tříletá záruka na elektroniku.

jetset instalace 1

Tiskárna disponuje šířkou tisku dle konfigurace od 300, 400, 500 až do 600 mm. Tisk je vždy z vrchu produktu. Potisk je prováděn na jeden průběh celé šíře obalového materiálu, a to za pohybu, tedy při odvinu. Nezastavuje se tak ani nezpomaluje produkce. Centrování jednotlivých potisků se provádí softwarově, přes dotykový terminál tiskárny. Odpadají tak veškerá mechanická nastavení tiskových hlav. Jednoduchost je dána také při tvorbě tiskového návrhu, a to díky použitému softwaru v tiskárně. Snadné je i připojení tiskárny k výrobním ERP, MES a dalším systémům zákazníka pomocí softwarového řešení NiceLabel.
Speciální konstrukce zajišťuje během výroby stálý a vysoce kvalitní tisk. Tiskové hlavy používají pouze potřebné množství inkoustu k tisku. Inkoust je přiveden do tiskových hlav z beztlakých nádob (subtanků) umístěných v rozvaděči tiskárny. Doplňování inkoustu do subtanků je automatické, není nutné tak vypínat tisk během doplňování inkoustu. Díky tomu se tiskárny snadno udržují v nepřetržitém chodu a čistí.

jetset instalace 2

Tiskárna JetSet má vlastní Windows driver, což ji umožňuje připojit ke stávající síti bez velké změny etiket a vzorů pro tisk. Náhrada za stávající termotransferovou tiskárnu je tak velmi jednoduchá a nevyžaduje předělávání všech etiket. Ovládací terminál disponuje USB konektorem pro připojení paměti jako zálohového systému pro data. Díky podrobnému LOG souboru je možné sledovat jak chod tiskárny a její stavy, tak i zásahy obsluhy.
Oproti aplikátoru etiket nebo termotransferové tiskárně, nemá JetSet žádné pohyblivé části. Má tak velmi velkou životnost. Tiskárna je speciálně vyvinutá pro potisk obalového materiálu ve zdravotnictví, ale její použití je možné i v jiných odvětvích. Nerezová konstrukce, kompaktní rozměry, snadné ovládání dotykovým displejem, umožňují začlenění této tiskárny v jakémkoliv průmyslovém odvětví, kde se používá thermoforming balení.
Svou unikátností je tiskárna JetSet schopná zcela nahradit nákladné lepení etiket nebo potisk termotransferovou tiskárnou.

JetSet od Leonarda je budoucnost potisku v thermoforming balících strojích.