Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Evoluce označování výrobků ve jménu udržitelnosti ve dnech 21. až 23. 3. 2023

Přestaňte se trápit a zapište si datum 21. až 23. března. V těchto dnech vám prakticky představíme v centrále naší společnosti v Hlohovci ucelená řešení všech problémů z praxe v chodu na značící lince a premiové služby, které Vás trápí a které je nutné v rámci konkurenceschopnosti a enviromentální udržitelnosti dříve či později začlenit do výroby.

Zároveň zjistíte, jak to u nás vypadá a jak fungujeme. Využijte příležitosti cílené konzultace s lidmi, kteří zabezpečují veškeré požadavky řešení a služeb průmyslového značení.

Hledáte značící pracoviště na míru vašim potřebám?

Uvidíte reálnou kompletní značící linku v chodu.
Objevíte přednosti značící stanice.
Vyzkoušíte si značící laserovou kabinku.

Vyřešili jsme 100% čitelnost čárových a 2D kódů!

Seznámíte se s tiskárnou Zebra s kontrolou čitelnosti 1D i 2D kódů.
Uvidíte, jak probíhá čtení kódů ve značících linkách při praktické výrobě.

Chcete značit udržitelně a být společensky odpovědnou firmou?

Představíme vám v chodu tiskárnu JetSet pro udržitelné značení ekologickými barvami.

Řešíme softwarové propojení značících a výrobních systémů!

Uvidíte načítání vyrobených palet do informačního systému.
Vyzkoušíte si zakázkové softwarové aplikace pro eliminaci chyb operátorů.

Hledáte Prémiovou servisní péči a služby?

Podíváte se do našeho servisního Call centra.
Projdete si sklad náhradních dílů s 800 000 položkami.
Seznámíte se a získáte vzorky etiket a TTR barvících pásek naší vlastní výroby spotřebních materiálů.

Mrkněte, jaké to u nás bylo!

Představíme vám značící pracoviště

Uvidíte v chodu značící stanice postavené pro značení pomocí průmyslových laserů Solaris, které jsou připraveny na značení jednotlivých kusů výrobku, nebo s možností značení celých výrobních sérií v dávce.
Dominantou ukázky bude dopravníková značící linka s šesti spolupracujícími lasery postavená jako strojní zařízení s využitím sběrnicových systémů s paletovým okruhem hliníkového systému flexibilního článkového dopravníku X85P s paletkami společnosti FlexLink. Pro jednoduché nastavení stroje je propojení s nadřazeným systémem, přihlášení obsluhy a načtení výrobní průvodky u všech Leonardo zařízení standardem. Kontrola založení výrobku před značením a validace pomocí kamerových systémů Cognex po značení je pro oddělení kvality v každém výrobní závodě bráno jako Must Have a u našich strojů to vidíme stejně, stejně jako využívání špičkových komponent, jako je pohonná technika Raveo.

Konstrukce
Značící kabina obsahuje pouze běžné komponenty globálních vyrobců nebo může být vyrobena s ohledem na zachování značky komponent, které již používáte. Návrh konstrukce je vždy v souladu s technickými normami.

 • Značící kabina může být vyrobena z hlinikových konstrukčních systémů, oceli nebo nerezu pro potravinářský, farmaceutický nebo chemický průmysl.
 • Značící kabina může být statiská nebo vybavena kolečky s brzdou pro potřeby manipulace.

Legislativní požadavky a bezpečnost
Naše značící kabinky jsou vyráběny v souladu se všemi legislativními požadavky pro nová strojní zařízení uváděná na trh nebo do provozu dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES (NV ČR č. 176/2008 Sb.). Umožňují tak legální bezpečný provoz v celé EU.
Součástí dodávky značící kabiny je odzkoušení a uvedení do provozu, proškolení obsluhy a předání technické dokumentace (výkresová dokumentace, elektrická, pneumatická a hydraulická schémata) včetně příslušné certifikace.
Značící kabiny plně podporují směrnice a nařízení:

 • GS1
 • GHS a CLP
 • UDI
 • FDA 21 CFR část 11
 • AIAG, ODETTE, GM a VDA
 • Nařízení o potravinách FDA

Značící technologie a příslušenství
Na základě zkušeností, které máme od roku 2002 a více jak 2000 instalacích v našich značících kabinách používáme pouze vysoce kvalitní, moderní značící zařízení, která jsou určena do náročných průmyslových 24hodinových provozů a která zajístí dlouhobý bezproblémový chod bez vedlejších investic. Značící kabiny jsme schopni vybavit:

 • Laserovým značením
 • Termotransférovým tiskem
 • Verifikací značení
 • Inkjetovým značením
 • Digitálním tiskem
 • Napojením na podnikové systémy
 • Aplikátory etiket
 • Odsávací jednotkou
 • Robotickým systémem

Uživatelský přívětivé ovládání
Pro značící kabiny vyvíjíme jednoduché uživatelské rozhraní, uzpůsobené přímo pro snadné ovládání přes dotykové terminály dle požadavku zákazníka.

 • Individuální grafické rozhraní pro danou aplikaci
 • Z jednoho místa ovládáte celou značící kabinu
 • Možnost dálkové správy
 • Autorizace přístupu vč. správy uživatelů
 • Čtečky kódů, RFID nebo biometrických údajů
 • Možnost cloudového řešení

Představíme vám kontrolu čitelnosti v praxi

Uvidíte ukázky verifikací jednodimenzionálních i dvoudimenzionálních kódů v různém provedení pomocí vision systémů a snímačů Cognex, které dokážou zjednodušit proces snímání kódů na vašich výrobních linkách.

Modul pro kontrolou čitelnosti 1D i 2D kódů na tiskárně Zebra

Zároveň představíme tiskárnu Zebra s modulem pro kontrolou čitelnosti 1D i 2D kódů. Tento modul jsme vyvinuli pro zákazníka se 40 tiskárnami pro tisk štítků, který potřeboval mít 100% jistotu čitelnosti 1D i 2D kódů. Podmínkou byla implementace na zařízení Zebra, to ale není pro Leonardo těžká výzva. Hotové řešení tohoto projektu máme připraveno jak na tiskárnách Zebra, tak i pro tiskárny Novexx.

Čitelný či nečitelný, kvalitní či nekvalitní, to je oč tu běží
V provozu budou také pro zabezpečení správné produkce bez chyb v čárových a datamatrix kódech speciální verifikátory, které přečtou kód a rozeberou jej do nejmenších detailů a zjistí jeho nedostatky.
Verifikátor kontroluje a verifikuje všechny parametry dle ISO (ANSI) normy a dalších nadstandardních funkcí, jako je sledování skvrn, sekvencí čísel nebo porovnávání dat s databází.
Celá analýza kódu je zobrazena barevně a graficky s přesnou lokalizací problémových míst včetně vytvoření verifikačního protokolu.

Digitální transformace značení bez velkých investic

Praktivké ukázky a konzultace nad možnostmi digitální transformace s využitím cloudové aplikace Loftware NiceLabel Cloud, která pomáhá firmám všech velikostí spravovat označování od návrhu etiket až po jejich tisk a každý krok mezi nimi.

Načítání vyrobených palet do informačního systému
Kompletní digitální transformaci uvidíte na příkladu načítání vyrobených palet do informačního systému. Každý paletový aplikátor má jako možné příslušenství kontrolu aplikované etikety jako potvrzení přítomnosti etikety. Naše zařízení to posouvají dál, kromě potvrzení přítomnosti etikety kontrolují čitelnost všech tří GS1 1D kódů, hlídají duplicity a odvádí vyrobenou paletu dál do informačního systému, skladového hospodářství nebo jen jako výstup denní produkce.

Digitalizace značení
Výrobky a služby se musí dodávat stále rychleji a na více trhů, konvenční přístupy ke značení produktů, už prostě nepostačí. Ukážeme Vám proto jak značení produktů digitalizovat, standardizovat a integrovat do vašich výrobních a logistických procesů. Pomocí Leonardova řešení Vám přesdstavíme software, který zakomponuje značící praciviště do vašich podnikových systémů.

 • Napojení na stávající databáze a podnikové systémy ERP, CRM, SAP, MRP apod.
 • Jednoduchý a intuitivní návrh a úpravy značících zpráv
 • Podpora všech standardů čárových kódů, 2D kódů, RFID, GS1, GHS, CLP, UDI, FDA 21 CFR část 11, AIAG, ODETTE, GM, VDA a FDA
 • Vytvoření dokument managementu (kompletní správa značících zpráv vč. procesu jejich verzování, schvalování a kontroly kvality pro minimalizaci rizik nesprávného značení)

Velké téma dnešní doby je udržitelnost a společenská odpovědnost

Udržitelnost se dnes skloňuje napříč každým odvětvím. Dá se říci, že svět se pomalu mění na udržitelnější místo. I pro nás v Leonardu toto téma probíráme dnes a denně. Všimli jsme si toho i v oblasti tisku, kde se používá plně recyklovaný papír, polypropylenová fólie z bramborového škrobu a udržitelné inkousty. S tímto tématem navrhujeme naše zařízení a komunikujeme ho i s dodavateli komponent.

Tiskárny JetSet pro udržitelné značení
Praktický příklad udržitelnosti uvidíte na našem vlastním zařízení, které vyvíjíme od roku 2013, tiskárně JetSet, která si již našla cestu do celého světa.
Tiskárna JetSet je primárně navržena pro potisk udržitelného balícího papíru například „Speedbag“. K potisku jsou používány pouze ekologické barvy na bázi rostlinných olejů bez přítomnosti minerálních olejů pocházejících z ropy.

Udržitelné a jedlé inkousty
V nabídce máme speciální ekologické inkousty, které jsou uznány jako kompostovatelné. Dále jedlé inkousty, které mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýru nebo zdravotního materiálu.

Představíme vám naše prémiové služby

V Leonardu poskytujeme každému prvotřídní individuální péči, která je pro Česko a Slovensko nevídaným bonusem každému zákazníkovi. To je možné jen díky našemu modernímu zázemí s call centrem a velkému počtu specialistů a týmu 31 servisních techniků.

Call centrum 533 44 55 66 a špičkový servis
Poznáte naše servisní call centrum a tváře našich super LTgirls, které Vám denně pomáhají řešit profylaxe a servisy zařízení. Díky vašim vysokým nárokům jsme vytvořili elitní tým 31 servisních techniků se stejným počtem plně vybavených servisních aut s nejčastěji používanými díly.

Sklad náhradních dílů
V dnešní době je skladování náhradních dílů a spotřebního zboží klíčem ke spokojeným zákazníkům a ekonomickému úspěchu firmy. Disponujeme 15 000 skladovými položkami s 800 000 produkty k okamžitému vydání ze skladu v celkové hodnotě 65 miliónů Kč. Tím je zabezpečena maximální péče o vaše potřeby v náhradních dílech a spotřebního zboží. Není tak potřeba na ně čekat několik dní. Výroba se Vám tak nikdy nezastaví.

Výroba spotřebních materiálů Etikety & TTR barvící pásky & Originální tiskové hlavy
Perfektní výsledek verifikace tisku vyžaduje kvalitní spotřební materiály. Seznámíte se a získáte vzorky špičkových TTR barvících pásek a etiket z vlastní výroby divize spotřebních materiálů pro termotransferové tiskárny, které držíme ve velkých skladových zásobách. Zároveň poznáte i naše portfolio originálních tiskových hlav všech velikostí a typů pro všechny značky termotransferových tiskáren.

FlexLink logo
SmartView logo
Raveo logo
ElektroPrumysl logo

Vyplňte níže uvedený formulář a pomůžeme s řešením i Vám.

Veškeré zpracování osobních údajů provádíme v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a poučení subjektů údajů (dále jen „GDPR“).