Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

O Leonardo technology

Již od roku 2002 nabízíme služby a zařízení v oblasti automatizace průmyslového značení na českém a slovenském trhu.

ALE sarl

156 Av de Pressense
F – 69200 - VENISSIEUX
www.ale.fr

 

Tiskárny ALE jsou vhodné pro nekontaktní potisk porézních materiálů jako jsou různé lepenky, kartony atd. Kvalitní inkousty a potiskovací hlavy s vysokou rozlišovací schopností umožňují tisk čárových kódu, grafických obrazců, textů, času, data výroby a jiných v průmyslu používaných údajů. Systémy jsou vhodné do aplikací jako je tisk skupinových balení výrobků. S výhodou tak nahrazují tisk a aplikaci etiket která je až pětinásobně vyšší. Tiskárny mohou být řízeny výkonným ovládacím softwarem, který je schopen 3D simulace celého procesu tisku či soutisku při použití více potiskovacích hlav současně. Bezúdržbovost zařízení snižuje nároky na obsluhu a zvyšuje produkci.

Společnost založili Jean Marcel Horellou a Richard Page v roce 2001.

Jean Marcel Horellou působí v tiskovém průmyslu od roku 1973, kdy pracoval jako servisní inženýr pro offset tisk, specialně pro tisk inseminačních tyčinek. V roce 1984 viděl reklamu v novinách na nekontaktní tisk inkjet technologií, což jej zaujalo a následně reagoval na inzerát hledající zaměstnance. Tak se stalo, že je v inkjet branži již od roku 1984, kdy začínal s CIJ technologií jako technik a následně distributor pro Francii. Nyní se usadil v oblasti Lyonu, kde je průmyslová oblast vhodná na vývoj a produkci špičkové technologie. Soukromě žije v nádherné horské oblasti Alp.

Richard Page vyvíjel software pro inkjet tiskárny a pracoval jako vývojový pracovník v Anglické společnosti. Jeho myšlenky nenašly uplatnění u firmy a jeho zdokonalování tiskáren nebylo zaváděno do produkce a tak se rozhodl rezignovat a uvažovat o vlastní tiskárně. Následné setkání a spolupráce s Jean Marcel Horellou mělo pozitivní průběh na vývoji hi-resolution piezo tiskáren, které za jeden rok nahradily 800 konkurenčních tiskáren. Richard Page působí v inkjet technologii velmi dlouhou dobu a podílel se na klíčovém vývoji CIJ inkjet tiskáren jako vývojový pracovník. Jeho dlouhodobé zkušenosti, vitalita, nespočet nápadů a hlavně precizní softwarové dovednosti umožňují řídit rozsáhlý vývojový tým spolupracovníků. Soukromě žije také v horské části Alp a je vášnivým amatérským běžcem, který má za sebou nespočet maratónů.
Skloubením znalostí trhu od Jean Marcela a velmi šikovných rukou a nespočet myšlenek od Richarda vzniká tiskárna, která je na špici vývoje průmyslových hi-resolution piezo tiskáren. Nyní společnost ALE produkuje na 1.500 tiskových hlav za jeden rok.

Historie společnosti

2010 - Nový terminál K-Pad je přepracován a následně získává jméno Master Control Unit. Jeho tři varianty - bez displeje, tzv.Black Box - s malým dotykovým displejem - celoplošný velký dotykový displej - zcela nahrazují předcházející řídící jednotky série J. Představení nové značící jednotky TC72 a TC54 pro olejové inkousty.
Jean Marcel Horellou odchází do důchodu a vedení společnosti přenechává na Cristophe Berger.

2009 - Datamatrix kód pod standardem ECC 200 GS1, hlavně pro farmaceutický průmysl. Představení nové hlavy 54mm, která je rychlejší a má i lepší kvalitu tisku.

2008 - Světová výstava Interpack a představení nové verze řídícího terminálu K-Pad pro tiskárny ALE s většími možnostmi na připojení a komunikaci s okolím. Představení plně barevné tiskárny TCMYK na výšku tisku 72mm s inkoustovým systémem BIF.

2007 - Možnost tiskových hlav pro tiskárny výšky 72mm s dvěma velikostmi kapiček inkoustu, díky tryskám 35pl a 80pl. Současně je systém TZ nyní připraven pro olejový i solventový inkoust.
Software Codex je nyní více propracovanější a moduly TraceX a RiX více detailnější pro ovládání a sledování produkce, popřípadě celých výrobních linek.

2006 - Vývoj společnosti následuje rychlou expanzí přes distributory do celého světa, což vyvolá tlak k přesunutí společnosti do nových prostorů. Nová budova je koncipována na vývoj, produkci a distribuci tiskáren ALE. Následují první prodeje software RiX.
Kompletně předělaný systém X a Z, včetně inkoustové části. Nový systém Z18 a Z34 volitelně pro olejový nebo solventový inkoust. Nový olejový systém TZ pro výšku 18, 34, 72mm.

2005 - Společnost představuje průmyslovou Hi-Res barevnou tiskárnu na potisk kartonů. Předstatení terminálu J4 / J16 s Ethernet připojením. Představen Paddi modul software a TraceX a PiX na výstavě Interpack. Software Codex tak umožňuje jednoduché síťování tiskáren a taky tisk z databáze. Současně i sledování výrobků, tzv. Traceability.
Nový Z1 systém na bázi olejových inkoustů.

2004 - Představení tiskárny s dotykovým displejem na výstavě Interpack 2004. Založení servisního a ochodního zastoupení pro český a slovenský trh.

2003 - Dokončeny testy s úplně novou tiskovou hlavou s tiskovou výškou 70mm pro zcela nové tiskárny série ET7, ALE se rozhodl pro zcela nové díly pro tyto tiskárny, od společnosti Seiko. Představena veřejnosti nova tiskárna ALE ET7 na výstavě Hispack v Barceloně. Výstava Euro Pack Lyon, poprvé představena tiskárna ALE XI, tiskárna s vysokým rozlišením na bázi solventových inkoustů, která se stala vítězem Coveted Award na této výstavě.

Současně je představen nový systém J3 a J15 a zároveň započata spolupráce s firmou Tiara CML na prodeji tiskáren ALE.

2002 - V listopadu na výstavě EMBALLAGE 2002 (18-22. listopadu 2002 v Paříži) byla představena nová řídící jednotka J3.

Výstava Interpack 2002 Düsseldorf, byla pro ALE hlavním mezníkem, už díky přístupu více jak 300 přímých návštěvníků. Představily se zde nízkocenové tiskárny s velmi vysokým standardem tisku a výšky tisku a tiskárny na neporézní materiály. Zakládají se první zastoupení firmy ALE a distributoři začínají prodávat systém po celém světě.

2001 - Založení společnosti ALE. Zakladateli jsou Jean Marcel Horellou a Richard Page. Poprvé představen systém J8 / EC / Ti, na výšku 18mm, 34 a 50mm. Smyslem byl potisk kartonů a vícehlavé aplikace pro větší výšku potisku a z více stran.

1999 - Zakládá Jean Marcel společnost EnCoRe a začíná prodávat také Hi-Res tiskárny pro francouzský trh.

1994 - 1999 - Richard Page and Jean Marcel Horellou pracovali společně na vývoji Hi-Res systému pro francouzský trh. Tehdy ještě značka Codent.

1973 - 1994 - Jean Marcel Horellou pracuje jako distributor tiskových technologií pro velkoformátové tiskárny a následně pro CIJ technologii ve Francii.