Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Od myšlenky k samotné instalaci etiketování luštěnin

Balení a následné značení potravin je nedílnou součástí potravinářského průmyslu. Nejinak je tomu i u balení luštěnin a potřeby jejich následného označení etiketou na přední a zadní straně balení.

Jak si s tímto úkolem poradit, aby z toho byl automatizovaný proces bez potřeby obsluhy? Obsluha by je musela přenášet či otáčet a stála by finanční výdaje? Rozhodně to není lehký úkol. Týmu v Leonardu však stačí vaše pouhá myšlenka a promění ji v samotnou instalaci.

etiketovani lustenin 1

Myšlenkou bylo vytvořit automatizované pracoviště od balící linky až po expedici, kde se luštěniny budou přesouvat na dopravníku a kde dojde k automatickému tisku a aplikování etiket na přední a zadní stranu balení.

Modulární dopravníky jako základní stavební kámen

Klíčovými prvky byly využity modulární dopravníky, které lze snadno a rychle přizpůsobit vašim výrobním prostorům. Lze pomocí nich přepravit a roztřídit produkty nebo mezi nimi definovat mezery, vytvářet různé zatáčky či převýšení.
Zatáčka se zhotovila pomocí destičkového dopravníku, který je velmi vhodný právě pro pytlíková balení. Na horní straně plochého řetězu jsou upevněny destičky, které přímo vytvářejí vlastní pás. Destičky tvoří prakticky souvislou pohybující se plochu. Luštěniny jsou dopravníkem unášeny mezi nepohyblivým ohrazením, které je přidržuje.

etiketovani lustenin 2

Zadní etiketa

Prvním stanovištěm na dopravníku je tiskárna etiket s aplikátorem Novexx ALX 925. Jedná se o vysoce výkonnou inteligentní a flexibilní termotransferovou tiskárnu s automatickým aplikátorem etiket pro jakékoli aplikace. Tento spolehlivý moderní systém, byl vyvinut pro plnění dnešních vysokých standardů značení výrobků a jejich identifikaci ve všech průmyslových odvětvích, a to bez ohledu na množství produkce. Navíc je určen pro 24 h provoz, 7 dní v týdnu.
Jakmile je detekováno balení luštěnin na pásu pod aplikátorem, dojde k tisku etikety a jejímu aplikování na balení pomocí aplikačního ramene LA-TO, které umožňuje kontaktní lepení etiket pomocí aplikační plošky s pneumatickým pístem právě na pytlíková balení.
Etikety jsou tisknuty těsně před aplikací a jsou do tiskárny zasílány z obsluhujícího software NiceLabel, v kterém se elegantně všechny etikety vytvářejí. Navíc modul software NiceLabel slouží i jako GLM – global label management.

etiketovani lustenin 3

etiketovani lustenin 4

Automatické otáčení balení luštěnin

Po aplikování zadní etikety putuje balení luštěnin po dopravníku dále, kde se setkává s geniálním nápadem využití gravitační energie, která je, jak víme, zdarma. Využitím gravitační energie dochází díky spádu dopravníku k otočení celého balení luštěnin.

Přední etiketa

Posledním úkolem je aplikování etikety na přední stranu. Tyto etikety jsou plnobarevné a jsou již natisknuty předem a navinuty na cívce. K jejich umístění je tedy zapotřebí pouze průmyslový aplikátor s aplikační ploškou.
Použit je automatický aplikátor etiket bez tiskárny Novexx ALS 204 pro rozměry etiket šířky až 110 mm, který zvládne aplikovat až 1000 etiket za 2,6 minuty s rychlostí aplikování 40 m/min. Aplikátor je vybavený, stejně jako první stanoviště, aplikačním ramenem LA-TO, které zabezpečuje bezproblémové aplikování etikety na balení luštěnin po celém jejím obsahu.

etiketovani lustenin 5

Řešíte také nějaký projekt, či máte v hlavě jen myšlenku? Obraťte se na tým v Leonardu a instalace Vám bude na dosah.

Benefity:

  • Přesné aplikování etiket s aplikačním ramenem s pneumatickým pístem
  • Velmi vysoká rychlost aplikování etiket
  • Proměnná rychlost aplikace závislá na produkci / dopravníku
  • Robustní konstrukce pro průmyslové použití a maximální zatížení zařízení
  • Minimum ovládacích prvků pro snadné ovládání
  • Ethernet připojení
  • Určeno pro 24 h provoz, 7 dní v týdnu

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.