Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech a internetových portálech. Navíc máme svůj vlastní odborný časopis.

Nastřelování etiket vzduchem na nerovný povrch

Vše je možné, co nejde kontaktně kvůli nerovnému povrchu produktu, půjde bezkontaktně. Za tímto účelem jsme vytvořili speciální dopravník, na kterém se za pohybu nastřelují etikety pomocí vzduchu na spodní část balení topných kabelů určených pro podlahové vytápění.

nastrelovani vzduchem 2021 2

Po dopravníku přejíždějí role dvoužilových topných kabelů s ochranným opletením pro nízkoenergetické domy a do lepícího tmelu pod dlažbu o délce 46 m, která jsou zatavená ve fólii s vysátým vzduchem. Tato balení mají nepravidelný povrch, na který by byla aplikace etikety pomocí kontaktní metody velmi problematická, proto se přistoupit k nastřelování vzduchem. Díku tomu etiketa dokonale přilne na povrch.

nastrelovani vzduchem 2021 3
Srdcem celého dopravníku je tiskárna s aplikátorem NOVEXX ALX 925, která je vybavena speciálním příslušenstvím LA-BO, které umožňuje nastřelení etikety do vzdálenosti až 10 cm od aplikátoru. NOVEXX ALX 925 je instalována na spodní části dopravníku a v mezeře na dopravníku nastřeluje etikety na spodní část produktů. Vlastní tisk etiket probíhá přímo v tiskárně přímo z podnikového systému pomocí software Nicelabel LMS.

nastrelovani vzduchem 2021 4

Benefity:

  • Dokonalá přesnost aplikace etikety i při vysokých rychlostech
  • Bezkontaktní aplikování je vhodné i pro citlivé produkty
  • Jednoduchá instalace a obsluha

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.