Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Trojkombinace při výrobě brzdových hadiček – laser, odsávání, software

Původně při výrobě brzdových hadiček byla použita inkjet technologie, která při rychlé výrobě nestíhala zaschnout.

Při následném tvarování a ohýbání na požadované rozměry se inkoustové značení rozmazávalo, sedřelo a stávalo se nečitelným. Situaci vyřešila trojkombinace od Leonarda v podobě laseru Solaris, odsávací jednotky BOFA a softwarového řešení NiceLabel.

trojkombinace znaceni 2019 1

Leonardo nahradil inkoustové značení pomocí vláknového Solaris laseru e-SolarMark FL3 o výkonu 30 W, který je dostatečně silný pro kontrastní značení hadiček za pohybu, které dosahuje rychlosti 30 m/min. Navíc toto značení odolává chemii, otěru a provozu v automotive.
Laser je navíc vybaven odsávací jednotkou BOFA, která chrání optiku laseru před usazováním zplodin.

trojkombinace znaceni 2019 2 top

Bez použití odsávání zplodin by se výkon laserového paprsku procházející přes vrstvu nečistot na optice spotřebovával a bodově přehříval optiku laseru, která se přehřátím poškodí. Navíc filtrační jednotka zabraňuje kontaminaci prostředí v okolí laserového pracoviště, čímž chrání zdraví operátora linky.
Laser Solaris e-SolarMark FL3 je softwarově propojen s programem NiceLabel, kde se z firemní databáze zasílají do laseru konkrétní data produkce, která jsou následně nesmazatelně značena na brzdové hadičky.

trojkombinace znaceni 2019 3

Brzdové hadičky se odvíjí ze vstupního bubnu s návinem hadičky, následně vstupují pod laser, kde se značí, a dále následuje střihač, kde se stříhají na požadované délkové rozměry. Ve vodících kladkách stojanu laseru je rychlostní čidlo, které je propojeno s laserem, a podle toho, jak rychle se hadice odvíjí, tak se automaticky nastavuje i rychlost značení laseru.

trojkombinace znaceni 2019 5

BENEFITY

  • Kontrastní značení, bez použití inkoustů
  • Značení odolává chemii, otěru, provozu v automotive
  • UV stabilita nápisu i pod přímým slunečním zářením
  • Tisk bez omezení řádků textu (jen značenou plochou) s kombinací grafiky

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout