Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Laserové stacionární značení společně se značením za pohybu

Ve speciálním jednoúčelovém stroji probíhá dvojí typ značení - stacionární značení společně se značením za pohybu - pomocí dvou 20 W vláknových Solaris laserů e-SolarMark FL2.

Značí se tak motorové ventily určené do automobilového průmyslu. Je velká pravděpodobnost, že právě vaše auto má ventily označené od Leonarda.

stacionarni pohyb 1

Pro Leonardo technology spočívala velmi složitá úloha ve vyřešení značení ve vysokém taktu linky a to po obvodu produktu na rotační část a současně druhé značení ve statickém režimu. Spojení s velmi šikovnou konstrukční kanceláří přineslo benefity pro obě strany. Zakousnutí do projektu silou pitbula a pod heslem “jestli je to těžké, dej do toho víc, jestli je to nemožné, dej do toho všechno” se podařilo projekt vyřešit. Každý laser značí ventil na jiném místě a jeho značící čas je do max. 2 sek. První laser značí číselnou řadu na dřík ventilu a to za pohybu, kde se pro tento účel ventil roztáčí. Druhý laser značí stacionárně 2D kód zespodu na čelo ventilu. Mezi lasery je ventil přepravován pomocí pneumatického manipulátoru.

stacionarni pohyb 2

Každý laser je vybaven autonomní řídicí jednotkou CU2 s dotykovou barevnou obrazovkou velikosti 10,4“ pro plné ovládání laseru a tvorbu zpráv na řídicí jednotce.

Laserová pracoviště jsou napojena na jednu odsávací jednotku BOFA, která je plně dimenzována pro odsávání zplodin z obou prostorů laserového značení.

stacionarni pohyb 3

BENEFITY

  • Rychlost značení
  • Malé zástavbové rozměry
  • Přesnost v nastavení a stabilitě laseru
  • Nadstandardní přístup konstrukční kanceláře v unikátnosti řešení projektu

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

 

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout