Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

O Leonardo technolgy

Již od roku 2002 nabízíme služby a zařízení v oblasti automatizace průmyslového značení na českém a slovenském trhu.

Prosinec 2015

Ukončujeme rok s největším počtem projektů a tomu odpovídá i finanční stav firmy. Obrat české společnosti Leonardo technology je 117.500.000 Kč (4.340.000 Eur), což je meziroční nárůst o 34 mil. Kč ( 1,3 mil Eur year-on-year). Obrat Slovenské pobočky Leonardo technology stoupl na 695.000 Eur. Kultura organizace firmy se stále vyvíjí a zdokonaluje a správné nastavení je vidět na několika ukazatelích. Zlepšila se ziskovost firmy díky optimalizaci servisního oddělení a projektového vedení zakázek. Výrobní sektor Leonardo technology s divizí Spotřební materiály (termotransferové pásky, etikety) vykázal razantní meziroční nárůst. Z hlediska kultury evidence skladu bylo potřeba rozšířit i skladové klimatizované prostory pro divizi Spotřební materiály. Celková velikost organizace vykazuje nárůst počtu zaměstnanců a tento trend bude pokračovat i v roce 2016. Nastavení společnosti je otevřené k realizaci velkých projektů a propojení s nadnárodními společnostmi.

Výhledem do budoucna je podepsání smlouvy a zahájení stavby nové provozovny v Praze (lokace Říčany) v roce 2016 a předpokládaným dokončením ve stejném roce. Započaly přípravné práce pro rozšíření provozovny v Hlohovci, kde se počítá s podporou divize Automatizace. Předpokládá se vybudování nové haly, navazující na stávající provozovnu Hlohovec. Jednopatrová přízemní moderní přístavba bude o předpokládané ploše až 300m2, bude řešit logistické uspořádání a taky logickou návaznost na jednotlivé provozy a potřeby ve firmě. Na rok 2016 bylo naplánováno několik zahraničních školení u našich dodavatelů a získání hlubších znalostí z technologií průmyslového značení, stejně tak bylo i naplánováno školení ze strany dodavatelů u nás. Trend prezentace firmy bude pokračovat účastí na významných průmyslových veletrzích v České a Slovenské republice, Amper, MSV, Embax, For industry. Stále pokračuje vývoj vlastní tiskárny s vysokým rozlišením JetSet, která je ve světě prodávána pod obchodním názvem AMACO D-JET. Strategické uzavření smlouvy se společností AMACO Ing. Vonach GmbH Austria přineslo několik objednávek na uvedený systém a partnerství s výrobci balících linek jako je například Multivac.

Získání prestižního ocenění od společnosti Paul Leibinger, Most Innovative Distributor Worldwide 2014/2015. Společnost Leonardo technology získala jako jediná ocenění mezi 80 celosvětovými distributory. Jsme hrdi na získání tak prestižního ocenění, které je závazkem do budoucí a ještě více prohlubující spolupráce se společností Paul Leibinger.

obrat 2016

Listopad 2015

Vystavujeme jako partner společnosti Amaco na výstavě Compamed Düsseldorf. Naše tiskárna JetSet je instalována na balící lince a prezentuje své možnosti tisku a značení plně v provozu, jako na skutečné výrobní lince. Velký zájem o tiskárnu a její snadné ovládání podporuje nadšení ve vývoji a potvrzuje správný směr ve výrobě tohoto typu tiskárny, která našla své místo na málo obsazeném trhu. Výstavou se otevírají dveře pro tiskárnu JetSet nejen na evropský trh, ale i dále do celého světa. První instalace jsou na Slovensku a pokračují do Rakouska a Německa.

Září 2015

Pharma konference, kde jsme jako stříbrný partner a představujeme také Leonardo JetSet tiskárnu.
Úspěšná výstava MSV Brno, kde je celý stánek zasíťovaný a na dotykových průmyslových počítačích s IP64 je spuštěna aplikace NiceLabel pro dálkové ovládání tiskáren na stánku. Představujeme Jet3up a hned jej máme propojený s VNC viewer. Nový laser Solaris EFLS (Enhanced fiber laser Solaris). Společnost Leonardo technology přispívá ke kultivaci automatizace průmyslového značení a zavádí světové novinky na český a slovenský trh.

Srpen 2015

Společnost LVS, dodavatel verifikátorů 2D a 1D kódů, byl prodán firmě Spectric plc. a zařazen do divize Microscan Systems Inc., která má velmi velké zkušenosti s kamerovým snímáním kódů.

Červen 2015

Dodavatel termotransferových tiskáren a print and apply aplikátorů, Avery Dennison, prodal svou divizi společnosti Possehl Group a znovu se vyzvedává do výšin společnost Novexx jako nezávislý pokračovatel vývoje a výroby termotransferových tiskáren a aplikátorů pod staronovým názvem. Velikán s velkým jménem Avery Dennison odchází z trhu tiskáren a aplikátorů a zůstává na trhu spotřebních materiálů (etikety).

Květen 2015

Výstava MSV Nitra Slovensko. Prezentace slovenské pobočky Leonardo technology na nejprestižnější výstavě Slovenska, společně s divizí spotřebních materiálů. Leonardo technology se prezentoval na dvou stáncích. Jako novinka byl poprvé ukázán nový Solaris eSolarMark + inkjet tiskárna Leibinger JET3up.

Duben 2015

Výstava For Automation Praha. Divize spotřebních materiálů pro termotransferové tiskárny se prezentovala na průmyslové výstavě jako výrobce etiket a divize konvertující termotransferové karbonové pásky z Jumbo rolí. Jako výrobce spotřebních materiálů má Leonardo technology kompletní kontrolu nad spotřebním materiálem.

Březen 2015

Získání prestižního ocenění pro JetSet Inkjet tiskárnu s vysokým rozlišením tisku v kategorii Průmyslové značení v anketě Produkt roku 2014, časopisu Trade Media. Oficiální předání ocenění proběhlo na výstavě Amper Brno. Neutuchající nápady a dlouhodobé zkušenosti vyústily k návrhu a vlastní výrobě tiskárny JetSet s vysokým rozlišením v systému single pass, speciálně zaměřenou na Pharma a Medical. Leonardo technology se posouvá do vyšších pater a stává se výrobcem úspěšných tiskáren.

Leden 2015

První testy s inkjet tiskovými hlavami Konica Minolta pro digitální tisk.

Prosinec 2014

Ukončujeme rok 2014 poprvé s obratem společnosti Leonardo technology 83,7 milionů korun (3 mil. Eur) a tak se stává tento rok nejúspěšnějším za celých 12 let existence, což je meziroční nárůst o 17%. Z dlouhodobého pohledu na růst firmy je to za posledních 6 let nárůst obratu o 250%, tedy 2,5x vyšší, což znamená stále velmi strmou rostoucí tendenci společnosti bez dosažení saturace a ustálení obratu. Zlepšila se taky nákladová efektivita. Vypovídá to o zdravém vedení společnosti a získávání stále nových trhů a posílení stávajících pozic u svých zákazníků. Vzhledem ke své historii, strategii, velikosti a nezaměnitelnému jménu společnosti na trhu, by měla společnost udržet postavení dosažené na relevantních trzích ve středním období a odhaduje se dlouhodobě udržitelný tržní potenciál a růst na úrovni potenciálu trhu v závislosti na HDP ČR. Jsme zásadní a klíčový hráč na českém a slovenském trhu v oblasti Automatizace průmyslového značení.
Po více jak 10 letech produkce tiskáren Leibinger JET2 je jejich produkce ukončena a nahrazuje je Leibinger JET2neo a nejvyšší řada současných inkjet tiskáren Leibinger JET3. Pokrokovou tiskárnu JET2, která jako první na světě představila dotykový systém ovládání pro CIJ inkjet tiskárny a ukázala správný vývojový směr, jsme umístili na čestné místo do našeho Leonardo muzea. Zaslouží si uznání za 10 letou produkci, která stále dokázala konkurovat i jiným mladším zařízením. Získání několika prestižních ocenění z výstav jsou jen důkazem dokonalosti a schopnosti německého vývojového týmu Leibinger.

obrat 2014 LT m

Listopad 2014

Výstava For Energo Praha podpořená divizí spotřebních materiálů s vlastním stánkem. Ukazuje se správný směr divize a je zvýšena podpora divize spotřebních materiálů nákupem nové výrobní technologie za podpory Evropské Unie. Nákup se týká řezačky termotransferových pásek a vysekávačky etiket. Navýšení kapacity výroby termotransferových pásek a etiket přichází v zápětí.

Říjen 2014

Instalace vlastní tiskárny Leonardo JetSet s tiskovými hlavami XAAR Proton do provozu Thermoforming na potisk obalové fólie v jednom průběhu - single pass printing. Náhrada termotransferové tiskárny tiskárnou s vysokým rozlišením vlastní Leonardo konstrukce s ovládacím dotykovým displejem. Vývojový tým Leonardo technology dokázal navrhnout, vyvinout a realizovat tiskárnu vlastní produkce a zařadil se tak k výrobcům tiskáren. Nyní se zaměřuje na získání niche markets a plánuje expandovat do zahraničí s prvními instalacemi. K úspěchu s vlastním vývojem.

Září 2014

Výstava MSV Brno. Leonardo technology se představuje na dvou výstavních plochách jak divizí spotřebních materiálů, tak i divizí tiskové technologie. Nejvíce návštěvníků za celé období působení společnosti Leonardo technology. Představen nový laserový systém eSolarMark s novou dotykovou obrazovkou a novou digitální skenovací hlavou. Nový systém od společnosti TS Elektronik na HP cartridge, nový dotykový displej, nový software, nově taky bluetooth ovládání.

Červenec 2014

První instalace vláknového laseru Solaris FLS, který má sice nižší energii pulsu, ale disponuje stejným příslušenstvím jako vláknový laser. Jeho velmi atraktivní cena představuje větší potenciál pro prodej a instalaci v automatizaci průmyslového značení.

Červen 2014

Stáváme se partnerem pro společnost XAAR, kdy je započatý vývoj vlastní tiskárny s vysokým rozlišením. Nalézáme vlastní "Niche market" a snažíme se o vlastní produkci s odlišnou strategií, než mají naši dodavatelé. Vidíme potenciál tam, kde jej jiní nehledají a vidíme profit s přidanou hodnotou tam, kde jiní neinvestují.

Květen 2014

Výstava MSV Nitra Slovensko. Dva stánky Leonardo technology jako již tradičně ukázaly technologie značení a spotřebního materiálu, jako jsou termotransferové pásky, etikety a termotransferové tiskové hlavy(www.tiskovehlavy.cz). Návštěvnost výstavy byla mnohem menší než v předchozích letech. Byl vyzkoušen nový elektronický formulář pro návštěvníky našeho stánku výstavy MSV Nitra za použití NiceLabel software a nástroje Niceform s identifikací čárovými kódy.

Duben 2014

Výstava v Praze For Industry s divizí spotřební materiály (www.tiskovahlavy.cz), kde se ukázala důležitost propagace firmy i na menších výstavách a speciálně nové divize, která má velmi slibný nárůst zákazníků. Společně s tiskovými a značícími technologiemi tvoříme ucelený celek a jednotný tým, Leonardo tým, který dokáže zabezpečit veškeré požadavky zákazníků (nebo se o to alespoň pokusí).

Březen 2014

Účastníme se výstavy Amper 2014 v Brně, kde se Leonardo technology prezentuje na dvou stáncích, jak se spotřebním materiálem, tak i s tiskovými technologiemi. Již je samozřejmostí prezentace na velkých průmyslových plazmových televizích na stánku. Z technologií představujeme nové Leibinger JET2neo S, což je rychlejší verze tiskárny JET2neo pracující s tryskou 60um a s frekvencí na piezo 96kHz.
Novinkou ze sekce laserů je nadále představen malý ekonomický laser Solaris eMark Eco. Jde o laser pro malé provozy a průmyslové značení zabezpečí hlavně v potravinářství, kosmetice nebo v mlékárenské produkci. Laser Solaris eMark Eco byl oceněn anketou časopisu Řízení a údržba jako Produkt roku.

Únor 2014

Výstava Embax print Brno, kde se účastníme s divizí Spotřební materiály a představujeme ucelenou nabídku termotransferových pásek, etiket a tiskových hlav pro termotransferové tiskárny. Divize spotřební materiály se prezentuje na www.tiskovehlavy.cz

Leden 2014

Velkolepá reklamní kampaň v 15 technických časopisech a internetových časopisech, kde jsme na 3. straně časopisu vedle úvodníku a přinášíme informace o novinkách a nových tiskových technologiích.
Ukončení roku s obratem firmy 71,8 milionů korun, což je meziroční nárůst o 10 milionů korun pro českou firmu Leonardo technology. Slovenská dceřiná společnost Leonardo technology má stagnující bilanci a je na obratu 502.320 Eur.

Prosinec 2013

Zakončení roku s předpokládaným 10% navýšením meziročního obratu firmy. Intervence České národní banky v listopadu na změnu kurzu koruny vůči euru zdražila dovoz zboží o asi 8%, což ovlivní ceny zboží a zisk firmy.
Dokončení přestavby Hlohovce pro výrobu termotransferových pásek, konverze termotransferové fólie z Jumbo rolí na malé náviny. Divize spotřebního materiálu pod hlavičkou www.tiskovehlavy.cz se rozšiřuje a zvyšuje podíl na obratu a zisku firmy.

Listopad 2013

Komerční značení laserem na chleba jako první v České republice, v Pekárně a cukrárně Sázava Lanškroun. Instalace na dopravníku, značení za pohybu, kdy laser pálí nejen logo firmy, ale i například PF přání, jména dle svátků, plánuje se přání k Velikonocím. Vyvolalo to velký rozruch a zájem mezi pekaři v České republice.

Říjen 2013

Výstava MSV Brno, pavilon E stánek 36 a E007. Nová podoba stánku a videoshow na 4 televizích.
Nejúspěšnější výstava za období společnosti co do počtu oslovení klienty. Představení nového profilu společnosti a oslava 11 let trvání společnosti Leonardo technology od jejího vzniku.

Září 2013

Jako první v České republice značíme laserem na elopakový obal v největší mlékárně v České republice, Madeta. Nikdo ještě před námi neznačil u nás v ČR na elopakový obal laserem a tak zase Leonardo technology rozvířilo vody mezi mlékaři ojedinělou instalací, která ročně šetří až stovky tisíc na spotřebním materiálu, protože laser oproti inkjetu nepotřebuje žádný inkoust nebo ředidlo.

Červen 2013

Den otevřených dveří se zaměřením na průmyslové lasery a pigmentace do plastů pro značení lasery. Představena celá ucelená řada laserových systémů CO2, Nd:YVO4, Nd:YAG, vláknový, zelený laser, UV laser, kabinky k laserům, odsávací jednotky, rozdílné optiky laserů, skenovací hlavy s IP65 zapouzdřením a samozřejmě pro návštěvníky bohatý raut s vlastním profesionálním kuchařem a profesionálním grilovacím systémem. Spolupráce na vývoji nového fóliového obalu pro značení laserem s naším dodavatelem.
Změna názvu ulice v obci Hlohovec na novou ulici Ulička 37. Vtipné doplnění je na Leonardova Ulička, protože tato část ulice přísluší pouze nám.

profese

Květen 2013

Dovoz první CMYK tiskárny XLogic z Itálie, na potisk kartonů s výškou tisku 280mm a pořádání prvního Dne Otevřených Dveří (DOD), zaměřeného na potisk kartonů a skupinového balení.
Výstava MSV Nitra, Slovensko a pozice Leonardo technology na dvou stáncích, jak s potiskovací technologií, tak i se spotřebním materiálem www.tiskovehlavy.cz.
Na výstavě Laser Show Mnichov představila společnost Solaris Laser nový eMark Eco. Levná varianta laserového systému, který bude přímou konkurencí pro inkjet technologie.

Duben 2013

Leonardo je hlavní partner konference o bezpečnosti v průmyslových provozech, pořádané časopisem ElektroPrůmysl.cz. Dvoudenní konference se konala na hotelu Zámeček v Hlohovci.
Leonardo technology je partnerem na konferenci Control Engineering, konané v Prostějově.

Březen 2013

Výstava Amper Brno a velkolepá show s velkou video prezentací. Leonardo marketing představil velkoplošnou televizi o velikosti 9x Panasonic plazma TV, kde se promítaly instalace a prezentace strojů.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout