Více jak 16 let řešíme projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Značení v lahvárenství s nejsilnějším 100 W laserem

Lahvárenský průmysl vyžaduje velmi často značení etiket přímo v plnící lince a tedy ve velmi exponovaném prostředí, kde je velká vlhkost a může dojít k prasknutí plněné lahve.

Kapalina je všude. Lasery musí být maximálně zabezpečeny proti stříkající vodě, tedy s krytím IP65.

Laser lahvarenstvi 1

Pro tyto účely nabízíme HD Solaris lasery, které jsou komplet v nerezovém zapouzdření s maximální odolností proti stříkající vodě. Lasery jsou vybaveny vodním chlazením a patentovaným systémem proudění tlakového vzduchu, což zabezpečí nesráživost a zamezí kondenzaci vzduchu uvnitř laseru, která by mohla způsobit poškození elektroniky.
Předností u těchto HD laserů je použití ušlechtilých kovů, jako je nerez a to i na pasivní chlazení skenovací hlavy, kdy je hliníkový chladič nahrazen nerezovým. Optika laseru je chráněna speciálním ochranným sklíčkem, které zabrání poškození drahé optiky v případě nehody, například při prasknutí skleněné láhve v lince. Tato malá investice do ochranného skla má velkou důležitost v porovnání s cenou laserové optiky, kterou chrání.
Výkonný napájecí zdroj k laserům je umístěn v řídící jednotce. Jednotky s velmi výkonným 100 W C02 laserem jsou chlazené kapalinou a obsahují veškeré kontrolní funkce pro sledování chladícího oběhu laseru. Nespočet našich zkušeností s instalacemi do lahvárenského průmyslu jsou zárukou kvality našeho řešení se Solaris laserem.

Laser lahvarenstvi 2

BENEFITY

  • Zapouzdření s IP65 (vodě odolné)
  • Statické a dynamické značení za pohybu
  • Vysoká rychlost značení
  • Splňují normu 21 CFR Part 11
  • Velká plocha značení, maximálně 400 x 400 mm
  • Vodní chlazení

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku