Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Značení rychlostí 1196 m/min. v kabelovém průmyslu realitou!

Výroba kabelových produktů je dnes velmi dynamický průmysl. Její vysoký stupeň automatizace má za následek zvýšenou produkci výroby. Bohužel značící systémy nedokáží s touto rychlostí držet krok.

Celý proces zpomalují a o to více, pokud se jedná o kabelový průmysl, kde je potisk kabelu kritickým a zpomalujícím prvkem na extrúzní lince. Řešením, který tento problém dokáže reálně vyřešit je tiskárna Leibinger JET RAPID od Leonardo technology.

inkjet nejrychlejsi 2019 1

Tiskárna Leibinger JET RAPID je jediná vysokorychlostní průmyslová inkjet tiskárna na světovém trhu pracující na hranici fyzikálních, hydraulických, hydrostatických, elektronických, elektrostatických, tak i vzdušně turbulentních možností. Jednoduše řečeno nabíjecí matrice pro kapičku inkoustu neobsahuje jen napětí odpovídající pozici kapičky, ale je tam i velké testování a empirické doladění nabíjecího napětí, za pomoci vysokorychlostní kamery, snímající průlet kapičky vzduchem. Kompenzuje se vznikající turbulence od kapičky před a následně se dolaďuje pozice kapičky za ní letící. Rychlost značení je díky tomu garantována na 1000 m/min. (60 km/h), ale dokáže to rozjet i mnohem rychleji, jak nás přesvědčují reálné aplikace ve výrobě kabelů.
inkjet nejrychlejsi 2019 4
Při výrobě kabelů se využívají převážně kabelové linky a extrúzní stroje, které umožňují použití tenkého polymerního povlaku (izolace) na kovovém jádru. Po vytažení z extrúzní linky prochází kabel pod tiskovou hlavou tiskárny JET RAPID, která je napojena na snímač rychlosti celé linky a provádí jeho značení za pohybu. V reálných podmínkách tiskárna dosahuje rychlosti 1196 m/min.
Tato extrémní rychlost je důležitá především při značení kabelů, hadiček, trubek apod. Tisk je jasně čitelný na různých površích materiálů. Leibinger JET RAPID tak dokáže zvýšit efektivitu produkce až o 40 % oproti rychlostním inkjet tiskárnám dostupným na světovém trhu a zvýšit tak zisky výrobním společnostem kabelů, vodičů a trubek.
inkjet nejrychlejsi 2019 2
Neomezujte svou výrobu, zařaďte do ni další stupeň rychlosti a buďte výjimeční, stejně jako Leibinger JET RAPID.
 

BENEFITY

  • Zvýšení dosavadní produkce až o 40% za stejný čas
  • Mnoho druhů pigmentových a nepigmentových inkoustů pro kabelový průmysl

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout