Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Pneumatické trubky a hadice Festo potřebují k životu značení od Leonarda

Asi každý, kdo se pohybuje v oboru automatizace, zná pneumatické trubky a hadice společnosti Festo, která je světovým leaderem v oboru pneumatické techniky.

Tyto trubky a hadice jsou vyráběny v mnoha typech provedení z různých plastů pro různá pracovní prostředí, včetně typů pro potravinářský průmysl, samozhášecích prostých PWIS nebo odolných proti médiím. Společným znakem všech trubek a hadic Festo je však jejich potisk, který zabezpečují inkjet systémy Leibinger od Leonardo technology.

jet3up festo 2019 1

Výroba trubek a hadic ve společnosti Festo je velmi rychlá a pružná, proto je zapotřebí velmi spolehlivé zařízení, které dokáže udržet krok s výrobní linkou a jehož provoz je zajímavý i po ekonomické stránce. Volba byla pro společnost Festo jasná, inkjet tiskárny Leibinger od Leonarda.
Tiskárny Leibinger totiž drží několik celosvětových prvenství, mezi kterými jsou nejrychlejší značení na světě, které si poradí s rychlostí více jak 1000 m/min., nedochází tak ke zpomalování výrobní linky kvůli požadavkům na značení. Další unikátní technologií je automatické vzduchotěsné uzavření tiskové hlavy Sealtronic při nečinnosti stroje. To zabraňuje zaschnutí inkoustu v tiskové hlavě, která tak nemusí být oplachována solventem, což výrazně šetří náklady na spotřební materiály. Zároveň je tiskárna díky tomu ekologicky šetrnější.

jet3up festo 2019 2
Trubky a hadičky se vyrábějí na extrudérové lince, ze které jsou taženy pro zchlazení ve vodní lázni. Poté následuje jejich vysušení horkým vzduchem a zbavení povrchového napětí pomocí ionizátorů. Po tomto kroku dochází k vlastnímu značení na jejich povrch pomocí inkjet tiskáren JET3up. To vše se děje za neustálého velmi rychlého pohybu. Inkjet tiskárna je totiž propojená s výrobní linkou pomocí inkrementálního snímače rychlosti.
Specifikem tohoto značení je také individuálně vyrobený font na míru společnosti Festo. Na přání svých zákazníků navíc dokáže společnost Festo provést i individuální provedení potisku logem nebo číselným označením, což bez problémů opět zabezpečují tiskárny Leibinger JET3up při výrobě bez omezení rychlosti.

Benefity:

  • Velký výběr pigmentových i nepigmentových inkoustů
  • Automatické vzduchotěsné uzavírání trysky
  • Spotřeba solventu až o 50% menší díky systému EcoSolv
  • Rychlost tisku až do 1000m/min
  • Odolná kompletně nerezová konstrukce s krytím až IP65

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout