Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Laserový potisk vysokotlakých hadic šetří náklady na výrobu

Velmi specifickou aplikací je značení průmyslových a vysokotlakých hydraulických hadic u jednoho z největších výrobců na světě, společnosti Semperflex Optimit s.r.o.

Jejich uplatnění má velmi široké využití, jako např. pro minerální oleje, stlačený plyn, studenou vodu, chemikálie apod. Tyto hadice se vyrábějí v různých průměrech od 3 mm do 500 mm a délkách až 120 m.

vysokotlake hadice 2019 4

Tyto hadice se značily pomocí inkjetů, které vyžadovaly neustálé doplňování spotřebních materiálů, jako jsou inkousty a solventy. V rámci zlevnění výroby a ekologičtější výroby se proto rozhodlo nahradit inkjety lasery Solaris e-SolarMark HD 100 W.
Jedná se o prachu a voděodolný CO2 laser s krytím IP65 určený pro statické a dynamické značení za pohybu, který je k dispozici o výkonech 30 W, 55 W a 100 W a který je určen do extrémních průmyslových podmínek. K laseru je připojena velmi silná odsávací jednotka Bofa, která zabezpečuje intenzivní odtah všech zplodin, které vznikají při značení do gumy.

vysokotlake hadice 2019 2
Realizovaný potisk je prováděn CO2 laserem Solaris e-SolarMark HD 100 W na odvíjející se vysokotlakou hadici rychlostí okolo 6 m/s. Provádí se tisk jednoho řádku textu, loga a grafiky. Rychlost je snímána enkodérem, který kompenzuje jakékoliv kolísání posuvu a zabezpečuje tedy stálé značení bez deformací a jak při rozjezdu, tak dojezdu celé výrobní linky.
Díky velké variabilitě laseru je možné i individuální značení dle požadavků jednotlivých klientů, neboť nejste ničím omezeni.

vysokotlake hadice 2019 3
Touto aplikací bylo potvrzeno, že lasery Solaris jsou velmi spolehlivým řešením pro označování výrobků i v tak náročném gumárenském průmyslu.

BENEFITY

  • Provoz i v nejnáročnějších podmínkách průmyslu díky celonerezovému provedení a krytí IP65
  • Tisk bez omezení řádků textu (jen značenou plochou)
  • Jednoduchá obsluha pomocí přehledného dotykového displeje
  • Dlouhý provozní chod laserového zdroje
  • Standardně použitelný pro statický i dynamický režim značení
  • Levnější a ekologičtější výroba
  • Neodstranitelný nápis, odolný chemikáliím, povětrnostním vlivům, UV záření apod

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout