Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Laser v roli režiséra, aneb kamerové navádění na produkt

Kamera jede. Laser pálí. Akce! Náhodně rozházené produkty na dopravníku či neuspořádaně poskládané výrobky, které je třeba značit?

I s tímto složitým úkolem si umí laser Solaris od Leonarda precizně poradit pomocí kamerového navádění laserového paprsku na produkt. Značení je vždy perfektní a na správném místě! To je Průmysl 4.0 v akci, kdy komunikují systémy mezi sebou bez zásahu operátora a hranici, kdy necháte vše autonomně ovládat, si volíte vy.

navadeni kamerou 1

První pohled rozhoduje. Když k laseru Solaris připojíme kameru, tak je velmi jednoduché sledovat polohu produktu, a i jeho natočení.
Argumenty není potřeba předkládat, kamera má údaje o poloze a úhlu natočení, a tyto parametry zašle do laseru, který automaticky natočí nápis a posune do polohy definované zaslanými souřadnicemi z kamery. Laser se přesně trefí do produktu i s jeho natočením. Chyba není možná, minout produkt nelze, protože kamera s laserem je propojená jen jedním ethernetovým kabelem bez jakéhokoli mezičlánku. Dietní připojení bez další elektronické kontaminace. Elegantní, snadné, jednoduché, eliminující chyby.
K laseru Solaris je možné připojit jakoukoliv kameru komunikující na UDP protokolu. Software těchto kamer je uzpůsoben jak pro statický režim, tak pro značení za pohybu, kdy se produkt pohybuje na dopravníku nebo v manipulátoru. Rychlost pohybu je snímána enkodérem a laserový paprsek díky kameře sleduje přesně pohybující se produkt a značí na něj. Není potřeba ukládání a polohování produktu, vše běží automaticky za pohybu.

navadeni kamerou 2
Kamera může také pouze provádět korekci umístění produktu pod laserem, tedy jen několik desetin mm nebo polohovat rozdíly v několika centimetrech.
Je zde velmi výkonný nástroj pro kompletní automatizaci značení, takový dotyk industriálního řízení proměněný na estetický zážitek v Průmyslu 4. Inovátorský styl musíte mít v sobě, abyste toto ocenili.

Benefity:

  • Automatické navádění na produkt pomocí kamery
  • Značení za pohybu
  • Snadné propojení kamera-laser jen jedním kabelem
  • Malé integrační rozměry
  • Modulární variabilita (volba optiky, řídící jednotky, skenovací hlavy, kamery)
  • Jednoduchá obsluha s plně automatickým chodem

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout