Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Jihočeská Madeta s lasery Solaris od Leonarda

Značení bez nákladů na Elopak obaly za použití pokrokové laserové technologie, jako první v České republice použila společnost Madeta s lasery Solaris od Leonarda a úspory jsou prokazatelné.

Největší zpracovatel mléka v České republice, společnost Madeta hledala způsob, jak ušetřit náklady na výrobu mléka. Jedním z procesů ve výrobě mléka je jeho balení a následné značení datumem výroby, směnou a číslem linky. Právě inkjet inkoustové systémy jsou poměrně nákladným zařízením vyžadujícím starostlivost o zařízení, spotřební materiály jako je inkoust a ředidlo a taky pravidelný servis. Další stránkou je ekologie výroby. A jak zde ušetřit?

madeta lt 1

Jednoduše nalezené úspory

Změnou technologie značení z inkjet zařízení na pokrokové nové laserové systémy se sice musela provést investice do značícího systému, který nahradil inkjet technologii, ale následné úspory jsou počitatelné. Laser nemá žádný spotřební materiál, nelije se do něj žádný inkoust nebo ředidlo. Životnost laserové CO2 trubice je u 10 W laseru 45.000 hodin. Roční úspory při 24hodinovém provozu se pohybují nad 100.000 Kč, což je markantní úspora.
Vícevrstvý obalový materiál Elopak zachovává svou svěžest produktu a jeho dlouhodobé chuťové vlastnosti. Z toho důvodu není možné jej poškodit tak, aby byl ovlivněn jeho obsah. Laser proto značí do sváru dvou materiálů, a to jen do horní lakované vrstvy. Nepropaluje tak další vrstvy a neovlivňuje negativně obsah.

madeta lt 2

Každý z 5 závodů Madeta má své „speciality" - produkty, které se mohou vyrábět právě a jen tam, a ne jinde. Protože jen právě tam – a ne jinde – je umějí nejlépe. Jsme rádi, že právě tam v Madetě můžeme ukázat naši nejlepší laserovou technologii Solaris.

 Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

 

 

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout