Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Je rychlý jako gepard a flexibilní jako had, lahvárenský průmysl se třese!

Značení v lahvárenském průmyslu je opravdu výzvou, neboť jeho velmi velká a rychlá produkce vyžaduje výkonné lasery.

Tyto lasery navíc značí přímo v plnící lince do etiket nebo přímo do skla, kde je velmi málo prostoru pro vlastní instalaci a kde je velmi velká vlhkost. Krytí IP65 to je to, co maximálně chrání laser proti stříkající vodě. Takže bereme výzvu a jdeme do lahvárenství?

Tuto výzvu hravě zvládají výkonné CO2 lasery e-SolarMark HD od Solarisu. Ty jsou komplet v nerezovém provedení s maximální odolností proti stříkající vodě. Lasery jsou vybaveny vodním chlazením a patentovaným systémem proudění tlakového vzduchu, což zabezpečí nesráživost a zamezí kondenzaci vzdušné vlhkosti uvnitř laseru, která by mohla způsobit poškození elektroniky.

lahvarenstvi hd 2018 1

Rychlý jako gepard

Vysoký výkon až 100 W CO2 laserů e-SolarMark HD umožňuje snadně zvládnout produkci okolo 80.000 ks lahví za hodinu při dvou řádcích textu. Parametr rychlost je jedna z věcí, která rozhoduje úspěšnou instalaci laseru, ale důležité je, zda tak výkonný laser je možné umístit do linky, kde si stísněné podmínky kladou velké nároky na malý rozměr a tomu taky vyhovuje laser Solaris.

lahvarenstvi hd 2018 3

Flexibilní jako had

Jako had se dokáže v plnících linkách vinout Solaris laser za použití „Bending“ modulu, kdy je laserový zdroj propojen s velmi malou a rychlou skenovací hlavou pouze nerezovými trubkami se zapouzdřením IP 65. Bending modul se může zatočit hned několikrát, než dosáhne správné polohy skenovací hlavy laseru. Laser je tak možné umístit téměř do jakékoli linky, a to i na ty nejnepřístupnější místa.

lahvarenstvi hd 2018 2

Patentované systémy zabezpečí stálou kvalitu značení

Stejně jako je nebezpečný had a gepard, je nebezpečný i laser. Stále jde o laserové záření, kde je potřeba zabezpečit bezpečnost laserového záření správným zakrytováním. Optika laseru může být chráněná předsazeným ochranným speciálním sklíčkem, které je propustné jen pro vlnovou délku laseru. I když je skenovací hlava se zapouzdřením IP 65, pokud na optice zůstane kapka vody, laserový paprsek se jejím průchodem rozostří a laser neznačí správně. Z tohoto důvodu se k laseru instaluje patentovaný systém vzduchové clony, který brání vodě dostat se na optiku laseru.

Podporuje linky Krones

Předním světovým výrobcem na poli stáčecích linek je bezesporu Krones. Z tohoto důvodu jsou všechny CO2 lasery e-SolarMark HD s těmito linkami Krones plně kompatibilní. Odpadají tak problémy a případná prodražení s kompatibilitou a komunikací řídicích systémů při instalaci.
Nespočet našich zkušeností s instalacemi do lahvárenského průmyslu jsou zárukou kvality našeho řešení s lasery Solaris.

lahvarenstvi hd 2018 4
lahvarenstvi hd 2018 5
lahvarenstvi hd 2018 6

Benefity:

  • Zapouzdření s IP65 (vodě odolné)
  • Statické a dynamické značení za pohybu
  • Vysoká rychlost značení ve více řádcích
  • Splňují normu US FDA 21 CFR Part 11 (logování dat o produkci)
  • Velká plocha značení, maximálně 500 x 500 mm
  • Vodní chlazení jako volitelná varianta
  • Flexibilní integrace do linky a do stísněných prostorů
  • Plně podporuje linky Krones – Plug and Play

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout