Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Zpracování vodičů s jejich přímým značením při stavbě rozváděčů

Zpracování vodičů je jednou z nejnáročnějších výrobních fází při stavbě rozváděčů. Pro automatizaci této činnosti nabízí společnost Rittal automat pro zpracování vodičů – Wire Terminal WT, který využívá špičkové značící inkjet systémy Leibinger od Leonarda.

Wire Terminal WT je kompaktní automat pro konfekcionování vodičů, který až 8x urychluje činnosti spojené se zpracováním a značením vodičů při stavbě rozváděčů.

V procesu zpracování vodičů při stavbě rozváděče je třeba provést několik kroků: zkrácení vodiče na danou délku, odizolování obou konců, osazení dutinkami, označení, a nakonec zapojení hotových vodičů. Přibližně 50 % celkového času stavby rozváděče představují tyto činnosti. Je zde velký potenciál pro zvýšení efektivity, prostřednictvím automatizace procesů a automatického značení inkjet systémy Leibinger.

Wire automat 2019 1

Bez jakéhokoliv přenastavení lze plně automaticky zpracovávat až 24 nebo 36 různých vodičů o průřezech od 0,5 mm² do 2,5 mm². V závislosti na počtu vodičů na vstupu do stroje, je třeba zvolit odpovídající počty regálových zásobníků vodičů. V nabídce je centrální modul, pravý a levý modul, každý pojme 12 zásobníků (cívek). Jsou uloženy ve dvou patrech po šesti zásobnících. Součástí modulů jsou systémy vedení vodičů, které zajišťují správné odvíjení z cívek a přivádění vodičů do Wire Terminalu. Na vstupu WT je pohonná jednotka pro 24 / 36 vodičů, která zajišťuje jejich přísun. Je horizontálně nastavitelná a ovládaná servomotorem. Upnutí vodiče se provádí pomocí pružinové upínky, která se během posuvu vodiče uvolňuje pneumaticky.

Wire automat 2019 2

Po vstupu do stroje jsou vodiče kráceny na danou délku, odizolovány a osazeny dutinkami. Integrovaná inkjet tiskárna Leibinger provádí potisk vodičů, černou nebo bílou barvou. Tím se vodiče stanou přesně identifikovatelnými. Takto upravené vodiče jsou dále distribuovány do lištových zásobníků vodičů.

Vyrobené, označené vodiče jsou tedy roztříděny do lištových zásobníků a dále je možno s nimi pracovat. Operátor postupně zapojuje jednotlivé vodiče, přesně dle instrukcí software a tyto provedené úkony potvrzuje na monitoru.

Wire automat 2019 3

Plně automatická výroba zaručuje trvale vysokou kvalitu konfekcionování vodičů. Počínaje výrobním objemem od 300 rozváděčů za rok je možná rychlá amortizace investice.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout