Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Není inkoust, jako inkoust, vybere si každý!

Inkjet tiskárny Leibinger vynikají svou vysokou kvalitou, se kterou jde ruku v ruce také obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet aplikací.

V Leonardo technology si uvědomujeme, že kvalita inkjet tiskárny závisí také na základní látce pro tisk a tou jsou vysoce kvalitní inkousty Leibinger. Proto disponujeme velkým množstvím druhů nejkvalitnějších inkoustů, což se přímo odráží v bezporuchovosti stroje a prakticky bezkonkurenčním pokrytím trhu co do škály potisku povrchů.

neni inkoust jako inkoust 1
V nabídce pro inkjet tiskárny Leibinger je mnoho druhů inkoustů lišících se barevnou škálou od černé, bílé, modré, světle modré, zelené, žluté a oranžové. Dále se inkousty liší svými fyzikálními vlastnostmi jako je odolnost na alkohol pro kosmetický a lihovarnický průmysl, odolné inkousty na brzdovou kapalinu, oleje, benzín a naftu pro automobilový průmysl a např. odolnost vysokým teplotám. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou bezpečnostní neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem, jejich použití je např. v tiskárnách cenin. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýru nebo zdravotního materiálu.

neni inkoust jako inkoust 2

Solvent neboli ředidlo

Ke každému inkoustu je třeba vhodně doplnit i ředidlo, tzv. solvent, které musí být o stejném základu jako inkoust. Slouží k udržování stále stejné viskozity inkoustu. Některé tiskárny potřebují na výplach hadic solvent, čímž značně zvyšují spotřebu solventu a navíc použitý špinavý solvent jde zpět do nádrže inkoustu a ředí tak inkoust. Tato nevýhoda se ukáže při častém zapínání a vypínání tiskárny, kdy se značně naředí inkoust, což je ekonomicky značně nevýhodné. Tiskárny Leibinger nepoužívají solventy na výplach hadic už z principu konstrukce a proto značně šetří spotřebu solventu a Vaše peníze a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí.
Vezmeme-li technicky složení inkoustu a solventu, tak musíme poznamenat, že tyto látky obsahují vodivé soli. Jde o látky, které umožňují lepší nabíjení kapiček inkoustu, a tedy kvalitní bezproblémový tisk. Proto není možné použít čistý základ solventu jako náplň do tiskáren a vždy se vyžaduje použití pouze solventu Leibinger, který má uzpůsobené vlastnosti pro tisk ve spojení se svými inkousty.

neni inkoust jako inkoust 3

Odolnost inkoustů Leibinger

Základní a nejrozšířenější je rychleschnoucí černý inkoust na bázi MEKu, dále jsou zde penetrační inkousty pronikající tenkou vrstvou oleje, inkousty omyvatelné vodou, pro odstranění nápisu. Speciální inkousty pro použití do velmi vysokých teplot až do 1300°C. Bezpečnostní inkousty jsou neviditelné a fosforeskují pod UV světlem, jedlé inkousty pro potraviny nebo také inkousty měnící barvu po sterilizaci.
Z dalších typů podle druhu rozpouštědla (solventu) můžeme uvést etanolové (alkoholové) a potom například inkousty na vodním základě, kombinace MEKu a alkoholu a další speciální inkousty i do prostředí pod normami ISO 14000.

neni inkoust jako inkoust 4

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout