Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Leonardo a laser patří k sobě jako chléb a sůl

Bez inkoustu lze značit potraviny díky laserové technologii od společnosti Solaris Laser. Jako jediní a první v České republice zavedli tuto technologii v pekárně a cukrárně Sázava s výkonným laserem od Leonardo technology.

Bezkontaktní značení chleba, bez přidání inkoustu a tedy bez spotřebního materiálu, zcela bez zápachu a ovlivnění chuti chleba – tak to je specifikace výhod pro značení tímto laserem. Stačí tak málo, jen skvělý nápad a pak nadstandardní spolupráce s pekárnou uplatňující nové trendy a přemýšlející nad marketingem přesahující zavedené tradice. Leonardo technology dovedlo takovou spolupráci k realizaci pracoviště, které je samostatné, vkládá se mezi dopravníky a neovlivňuje rychlost produkce.

znaceni chleba sazava 1
Vše začalo testy na chlebu, který po aplikování laserového záření z laserů Solaris zcela bez inkoustu překvapivě změnil barvu na bílé značení. Prvotní požadavek pro identifikaci výrobku a i atraktivní vzhled byl vyřešen, teď spočívala vlastní instalace laseru na dopravník. Tady nás překvapila vysoká rychlost produkce, která vyžadovala použití vysokého výkonu laseru.
V nabídce máme standardně CO2 lasery pro značení o výkonu až 100 W, které jsme několikrát instalovali do linek na stáčení piva do lahví. Pro značení chleba nebylo potřeba použít až tak výkonný laser. Vlastní grafiku pro značení vytváří pekárna Sázava sama na počítači. Jednoduchou variabilitou je možné tisknout denně různé texty, jako jména z kalendáře, PF přání nebo i různé grafiky. Laser nepotřebuje údržbu a absence spotřebních materiálů, jako jsou např. inkousty a ředidla, pak také velmi uspoří náklady a posune marketing výrobku o pěkný kus dál.

znaceni chleba sazava 2
Historie pekárny Sázava sahá až do 90. let minulého století, kdy se dva spolumajitelé rozhodli postavit novou, pokrokovou, moderní pekárnu na zelené louce. Moderní je i architektonické pojetí budovy s výrobou, která získala ocenění stavba Pardubického kraje roku 2010. V odborných kruzích je pekárna Sázava kvalitou svých výrobků a služeb zařazována mezi TOP pekárny České republiky. Některé produkty jako například velký konzumní chléb, při jehož výrobě se používá větší podíl žitné mouky oproti standardu, je zcela unikátní a je často kopírován, respektive zaměňován s jinými výrobky a tak bylo potřeba jednoduše identifikovat ty lepší výrobky. Solaris laser a instalace od Leonardo technology dokázala změnit běžný chleba na velmi atraktivní produkt.

znaceni chleba sazava 3

BENEFITY

  • Snížení nákladů na značení (není potřeba jedlých etiket)
  • Automatická rychlá aplikace značení
  • Individualizace vlastních produktů pro zatraktivnění prodeje

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout