Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Jak na produkci vajec s větší marží? Jde to i bez inkoustových upírů.

Již od našeho vstupu do EU u nás začala platit povinnost označovat prodávaná vejce. Vedle údajů na obalu vajec je mnohem důležitější kód na samotných vejcích, kterým musí být každé vejce označeno.

Jako z šifry mistra Leonarda můžeme z tohoto malého kódu vyčíst důležité informace, jakými jsou metoda chovu nosnic, země původu vajíčka a podle registračního čísla hospodářství se dá identifikovat i výrobce vajec. Na tenké skořápce může být uvedena také hmotnostní třída.

Vyznačit tuto povinnost na skořápku vajec vyžaduje speciální vybavení. Standardně je to řešeno pomocí inkjetových systémů, takových nenápadných inkoustových upírů. Máte je v provozu, tyto systémy fungují skvěle, jsou však poměrně nákladným zařízením na provoz vyžadujícím spotřební materiály jako je inkoust a ředidlo, a také pravidelný servis a vysávají tak vaše peníze. Další otázkou je také ekologie provozu, kontaminace chemikáliemi, a to zvláště u produktů jako jsou BIO vejce. Zde nastává otázka, jak jde eliminovat náklady na spotřební materiál a tím ušetřit při produkci a zvýšit marže?

znaceni vajec 1

Řešením zvýšené marže je přejít na ekonomickou laserovou technologii

Změnou upíří technologie značení z inkjet na úspornou laserovou dokážete eliminovat veškeré náklady na spotřební materiál, nelije se do laseru žádný inkoust nebo ředidlo. S laserem Solaris již od prvního značení vyděláváte a udržuje produkci skutečně EKO BIO. Navíc laser Solaris je v celonerezovém provedení a je tak plně vhodný do čistého potravinářského provozu.
Vhodným typem laseru na označování vajec je CO2 laser Solaris e-SolarMark+, jehož životnost CO2 trubice je 45.000 provozních hodin kontinuálního výkonu. Roční úspory při 24 hodinovém provozu se pohybují v řádech desetitisíců. Úspora je tak značná / počitatelná.
Laser Solaris je navíc plně kompatibilní s komunikačními protokoly se stroji pro třídění vajec MOBA OMNIA. Pomocí sériového nebo ethernetového protokolu komunikují v pozadí s datovou knihovnou, kde jsou texty, které je třeba v reálném čase značit do skořápek vajec.

znaceni vajec 2

Značit laserem lze i do kartonových obalů

Vysává inkoustový upír vaše peníze? S laserem Solaris už nebude. Na spotřebitelském obalu vajec musí být kromě výše uvedeného značení vajec ještě uvedeno datum minimální trvanlivosti, doporučení pro uchovávání vajec v chladu, slovně vyjádřený způsob chovu nosnic, vysvětlení významu kódu producenta, číslo balírny/třídírny se značkou státu.
I tyto údaje lze značit přímo na kartonový obal pomocí CO2 laseru Solaris e-SolarMark+. Ušetříte tak již podruhé!

Benefity:

  • bakteriálně čisté celonerezové provedení laseru
  • Není potřeba spotřebního materiálu jako je inkoust a ředidlo
  • Bezproblémová komunikace s datovou knihovnou
  • Dlouhá životnost laserové trubice

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Používáním webu s jejich užíváním souhlasíte. Přijmout